::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Atak Pająków

::
REŻYSERIA::
Ellory Elkayem


::SCENARIUSZ::
Ellory Elkayem,
 Randy Kornfield


::MUZYKA::
 John Ottman

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
99 min.

::OBSADA::
David Arquette
Kari Wuhrer
Scott Terra
Scarlett Johansson
Doug E. Doug
Leon Rippy

::PLUSY::
+ Dużo czarnego humoru
+ Efekty specjalne, muzyka i aktorstwo
+ Świetna charakteryzacja pająków

::MINUSY::
- Za dużo elemetów z s-f

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


EIGHT LEGGED FREAKS

 

Arachnofobia jest chorobą, która odznacza się, tym, że człowiek śmiertelnie boi się pająków, można się jej nabawić wskutek oglądania filmów o nich tzn. o pająkach. Ludzie, którzy chorują na nią, nie tylko boją się dużych pająków ale także i tych małych. Podobno ich zabicie wróży złą pogodę następnego dnia, ale czy to prawda? Monster movies – są to głównie filmy, w których różnego rodzaju potwory ( w tym przypadku pająki ) staczają walkę z ludźmi, lecz nie zawsze ją wygrywają.

Eight Legged Freaks – jest filmem podobnym do Arachnofobii, wyprodukowany przez Bruce’a Bermana, Dean’a Devlina, Rolanda Emmericha. Wytwórnia, która objęła pieczę nad produkcją filmu - "Eight Legged Freaks " to Warner Bros a reżyserem jest sam Ellory Elkayem, znany z Creepy Crawlers – 2002.

Staruszek, który od lat kolekcjonuje pająki uczy małego chłopca o tych owadach, o ich sile, sprycie i inteligencji. Niedaleko jego domu znajduje się cos w rodzaju małego stawu, gdzie zostały wrzucone odpady radioaktywne. Podczas karmienia pająk kąsa śmiercionośnie człowieka, który zaczyna wszystko wokół niszczyć i dzięki temu uwalnia całą swoją kolekcję. Owady te trafiają do "stawu" i dochodzi tam do mutacji. Zaczynają coraz to bardziej rosnąć zagrażając przy tym znajdującemu się w pobliżu miasteczku. Chłopiec próbuje ostrzec ludzi, ale nikt go nie słucha, ponieważ każdy uważa , ze to tylko jego wyobraźnia. Owady od razu dają o sobie znać w mieście atakując ludzi, którzy w panice nie są w stanie przeciwstawić się owadom. Jednak znajdują się ludzie, którzy walczą z nimi dla całej ludzkości...

Eight Legged Freaks to horror z elementami dobrego humoru, a także science fiction. Jest to dość dziwna mieszanka, wręcz wybuchowa, ale moim zdaniem producentom udało się zrealizowanie bardzo ryzykownego projektu, który okazał się sukcesem.

Film ujrzał światło dzienne 17 lipca 2002 roku. Trwa on ok. 100 minut, podczas których doznamy wielu wrażeń. Jest to film nie polecany dla ludzi bojących się pająków, ponieważ możemy tam zobaczyć dużo rodzajów owadów, które będą się śniły po nocy. Zadziwiająca akcja oraz efekty zarówno specjalne jak i dźwiękowe są na dobrym poziomie. Polecam go.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::