::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Egzorcyzmy Emily Rose

::
REŻYSERIA::
Scott Derrickson


::SCENARIUSZ::
Paul Harris Boardman
Scott Derrickson


::MUZYKA::
 Christopher Young

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
114 min.

::OBSADA::
Laura Linney
Tom Wilkinson
Campbell Scott
Jennifer Carpenter
Colm Feore
Joshua Close

::PLUSY::
+ Fabuła
+ Strona techniczna

::MINUSY::
- Mało straszny
- Nuda

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


EXORCISM EMILY ROSE

 

Emily po wyjeździe do college'u zapada na dziwną dolegliwość. A mianowicie zaczyna widzieć niestworzone rzeczy, słyszeć przerażające dźwięki. Z czasem zaczyna wariować. Jej rodzice zlecają miejscowemu księdzu odprawienie egzorcyzmów. Jednak podczas nich dziewczyna umiera, a ksiądz zostaje oskarżony. Czy Ojciec Moore pozostanie wolnym człowiekiem, czy też nie zdecyduje sąd...

Długo zapowiadany film tego roku "Egzorcyzmy Emily Rose" okazał się niczym szczególnym. Powiedziałbym, że jest to produkcja średniej klasy, tylko zapowiedziana z wielkim rozgłosem i dlatego też wszyscy uważali, że będzie to następca kultowego filmu "Exorcist, The". Tak się jednak nie stało. Film okazał się dużo gorszy. Choć fabuła jest dobra, to za mało jest strasznych elementów. Większość akcji rozgrywa się w sądzie lub w jego pobliżu, a tak z dziesięć procent to horror. I jak po oglądnięciu tej produkcji można powiedzieć, że jest ona dobra. Przez większość czasu mamy do czynienia z nudą, a miało być zupełnie inaczej.

Po przeprowadzeniu sondy o filmie, wiele głosów podtrzymywało moje zdanie. Jednak widzowie, którzy na co dzień nie mają styczności z horrorem, powiedziało, że film był dobry, a nawet bardzo dobry. Jak widać zdania są podzielone. Dla prawdziwego fana horroru film ten jest marną imitacją horroru. Powiedziałbym, że jest to dobry thriller, nic więcej. Opowieść ta oparta jest na prawdziwych wydarzeniach niemieckiej dziewczyny, która straciła życie po odprawieniu egzorcyzmów. Widać, że historie z życia wzięte są bardzo dobrym wzorcem do nakręcenia filmu. Ale niektórzy reżyserowie nie potrafią pokazać tego z dobrej strony. Za bardzo chcą aby film stał się jakimś wielkim hitem, dlatego powstają takie produkcje, które opuszczą nasz rynek tak szybko jak się pojawiły.

Największym plusem filmu jest strona techniczna. Efekty specjalne są bardzo dobrze zrealizowane i przedstawione. Dzięki nim film przechodzi w lekki horror. Tak samo muzyka, sprawia, że czuje się lekki dreszczyk emocji. Aktorstwo jak aktorstwo, niczym nie zaskakuje ani nie oburza widza. Tytuł wskazuje, że powinniśmy mieć styczność z historią religijną, ale prawdę mówiąc marnie to wygląda. Może i początek na to wskazuje, ale później gdy zagłębiamy się w perypetie księdza na sali sądowej szybko myśl przewodnia odchodzi w zapomnienie. Oczywiście film mógłby być o wiele lepszy, gdyby filmowcy zdecydowali się pokazać sam obrzęd egzorcyzmów.

Kończąc recenzję stwierdzam, że "Egzorcyzmy Emily Rose" jest słabym horrorem. Owy film znajdzie uznanie w szeregach ludzi lubiących thrillery. Jednym z nielicznych plusów jest ciekawa fabuła, może nie jest ona wciągająca, ale zaciekawi wiele osobistości. Oczywiście nie możemy zapomnieć o dobrym wykonaniu. Ciężko mi jest polecić ten film. Oglądając go rozczarowałem się, i dlatego polecam go jedynie ludziom, którzy chcą zobaczyć historię niemieckiej dziewczyn, w którą wszedł demon.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::