::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Gothika

::
REŻYSERIA::
Mathieu Kassovitz

::SCENARIUSZ::
Sebastian Gutierrez

::MUZYKA::
John Ottman

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
95 min.

::OBSADA::
Halle Berry
Robert Downey Jr.
Charles S. Dutton
John Carroll Lynch

::PLUSY::
+ Miejsce akcji
+ Klimat
+ Muzyka, aktorstwo, efekty specjalne


::MINUSY::
- Mało straszny

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


GOTHIKA

 

Główna bohaterka jest psychologiem ( Dr. Miranda Grey - Halle Berry ) w szpitalu psychiatrycznym. Gdy po całym przepracowanym dniu opuszcza szpital, po drodze spotyka dziewczynę, która jest przyczyną wypadku. Miranda wychodzi z samochodu sprawdzić czy jej się coś nie stało, jej ręce zaczynają płonąć. Łapie Mirande za głowę i przekazuje jej ukrytego w sobie „demona”. Gdy budzi się, okazuje się że jest paciętką szpitala w którym pracowała. Została oskarżona o morderstwo swojego męża. Jedynym, który chce jej pomóc to stary przyjaciel z byłej pracy. Ciągle widzi tę dziewczynkę, okazuje się że zmarła cztery lata temu w niewyjaśnionych okolicznościach. Miranda ucieka z szpitala by odkryć prawdę i udowodnić że nie jest wariatką. Prawdę którą odkryje będzie okrutna.

Film "Gothika" ( Mathieu Kassovitz ) to mieszanka horroru z thrillerem, powstał on 2003 jest to całkiem świeżą produkcją. Akcja filmu toczy się w szpitalu psychiatrycznym, a później przenosi się w miejsca morderstw. Dość niesamowity klimat tworzą efekty dźwiękowe ( Johna Ottmana ) bez, których filmu nie oglądało by się z lekkim dreszczykiem emocji, tylko jako kolejną beznadziejną amerykańską produkcję. Ciągłe ryki, hałasy mogą czasami nieźle wystraszyć. Gra aktorów na wysokim poziomie, nie zauważyłem żeby ktoś odbiegał talentem od wszystkich, no chyba że główna bohaterka Dr. Miranda Grey - Halle Berry, jej rola była dość dobrze zagrana ( przypomnijmy, że poprzednio grała w komediach, co najwyżej raz w s-f, jest to debiut Halle Berry w horrorze ). Film także był promowany w telewizji przez piosenkę, a raczej balladę grupy Limp Bizkit - Behind Blue Eyes. Ogromnym minusem filmu jest odbiegnięcie od dużej ilości krwi, brak flaków, tego rodzaju rzeczy, które zachwycają w horrorze.

"Gothika" posiada dobrą obsadę, wspaniałe efekty dźwiękowe, dobrą muzykę, ale czegoś brakuje ( jest to bardziej film podchodzący pod styl Japończyków "The Ring", "Dark Water" czy też "The Eye" ). Za mało było akcji w których można było się przestraszyć.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::