::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Królik Doświadczalny 2: Kwiat Ciała I Krwi

::
REŻYSERIA::
Hideshi Hino

::SCENARIUSZ::
Hideshi Hino

::MUZYKA::
???

::ROK::
1985

::CZAS TRWANIA::
42 min.

::OBSADA::
Kirara Yugao
Toshihiko Hino
Taguchi Tomorowo
Mio Takaki

::PLUSY::
+ Realizm scen
+ Końcowa kolekcja


::MINUSY::
- Zbyt brutalny
- Brak fabuły

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


GUINEA PIG 2: FLOWER OF FLESH AND BLOOD

 

"Flowers of flesh and blood" to druga część słynnego japońskiego cyklu gore. Film rozpoczyna się od porwania przypadkowej kobiety z ulicy. Później przenosimy się do tajemnego miejsca, gdzie znowu widzimy porwaną przywiązaną do łóżka i jej oprawcę, który jest ubrany w fartuch i samurajski hełm, przygotowuje się do rozpoczęcia swojego dzieła. Jego artystyczne spełnienie odbywa się poprzez niewyobrażalne tortury na młodych kobietach. Zaczyna się od podania nieszczęsnej Azjatce znieczulającego narkotyku. Później morderca przy pomocy swoich narzędzi (piła, nóż, siekiera) pozbawia ofiarę kończyn, rozcina ją, odrąbuje głowę i jakby tego było mało wydłubuje oko przy pomocy łyżki. Każdej czynności towarzyszy krótki komentarz oprawcy, który jak widzimy czerpie ze swojej "sztuki" ogromną przyjemność.

Film ten to jeden wielki spektakl gore. Jest bardzo brutalny, obrzydliwy i drastyczny. Sceny są tak realistyczne, że ma się wrażenie jakbyśmy oglądali odrażająco prawdziwy dokument. Mimo, że film pozbawiony niemalże fabuły jak i muzyki, jego wykonanie stoi na wysokim poziomie. Scena, w której morderca gruchocze kości przy pomocy dłuta i młotka sprawiła, że przez moment zdrętwiałem :) To japońskie dzieło trwa niespełna 42 minuty ale to w zupełności starcza na stratę apetytu na długo po jego obejrzeniu. W końcówce jest nam dane ujrzeć dość pokaźną kolekcję mordercy. Można tam zobaczyć naprawdę wiele, co dokładnie nie zdradzę, żeby nie popsuć nikomu efektu zaskoczenia.

Nie polecam tego filmu osobom o słabych żołądkach jak i nie wprawionym w tego typu produkcjach. "Flowers of flesh and blood" jak i cała seria "Guinea Pig" jest pozycją obowiązkową dla fanów brutalnych japońskich filmów oraz dla wszystkich gore - maniaków.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PROCENCIK

 
     
 ::GALERIA::