::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Piekło Żywych Trupów

::
REŻYSERIA::
Bruno Mattei

::SCENARIUSZ::
José María Cunillés,
Rossella Drudi


::MUZYKA::
Romano Pampaloni,
Paolo Picchi

 
::ROK::
1980

::CZAS TRWANIA::
101 min.

::OBSADA::
Margit Evelyn Newton
Franco Garofalo
Selan Karay
José Gras London

::PLUSY::
+ Dobra jakość filmu
+ Scenografia
+ Sceny gore


::MINUSY::
- Połączenie horroru z filmem przyrodniczym
- Brak statystów

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HELL OF THE LIVING DEAD

 

Film z roku 1981 wyreżyserowany został przez Włocha Bruno Matei, z którego listy filmów możemy jeszcze wyróżnić między innymi „Born to Fight” z 1989r, „Zombi 3” z 1988 r. czy „Cannibal Word” z 2003 roku.

Jeżeli chodzi o gatunek, to można powiedzieć, że jest filmem gore, horrorem, o zombi, o kanibalizmie, kultowy. Występują w nim między innymi: Margie Newton, Frank Garfield, Jamie Gillis, Ryan Hilliard czy Luis Fonoll. Znany jest również jako „ Night of the Zombie”, „Virus”, „Zombie Creeping Flesh”.

W wyniku wypadku w fabryce uaktywnia się wirus, którego skutki odczuwają ludzie w Nowej Gwinei. Grupka ludzi i jednostka, która zlikwidowała terrorystów doświadczyła na sobie co się dzieje z ludźmi po ich śmierci. Gdziekolwiek pójdą, otaczają ich ludzie – zombi, którzy podążają za świeżą krwią. Odkryli, że uśmiercić ich można poprzez strzał w głowę, bo gdzie indziej to nie pomaga (później chyba o tym zapomnieli).

Jest to kolejny film z serii „żywych trupów”, których ciągnie do krwi jak psa do kiełbasy. Pojawiły się tu elementy odróżniające je od innych tego typu filmów, jak na przykład posiedzenie, zgromadzenie narodowe (było kilka osób a gdzie reszta?) oraz - co było dla mnie dziwne - w pewnych momentach czułam się jakbym oglądała film przyrodniczy, na przykład tu ludzie uciekali przed zombi, a tu nagle ptaszek sobie ląduje na wodzie (coś nie tak?). W każdym bądź razie mi to nie za bardzo pasowało, bo to w końcu ma być horror. Do efektów, charakteryzacji czy muzyki nie mam żadnych zastrzeżeń, polecam bo mimo podobieństwa w tych tytułach („…żywych trupów”), to jednak różni się od pozostałych na przykład jakością i scenografią.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
MAWET
 

 
 ::GALERIA::