::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Siła Strachu

::
REŻYSERIA::
John Polson, Barry Josephson

::SCENARIUSZ::
Ari Schlossberg

::MUZYKA::
John Ottman, Christopher Young
 
::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Robert De Niro
Dakota Fanning
Famke Janssen
Elisabeth Shue

::PLUSY::
+ Świetna obsada
+ Muzyka
+ Efekty specjalne
+ Tajemniczość (do końca nie wiadomo kto jest mordercą)


::MINUSY::
- Ciągnie się w nieskończoność
- Mało straszny
- Przypomina bardziej thriller niż horror
- Pokazywanie wielokrotnie podobnych scen

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HIDE AND SEEK

 

Po śmierci żony David musi sam zatroszczyć się o swoją małą córeczkę, która bardzo przeżyła stratę matki i zamknęła się w sobie. Ojciec wysyła ją na różne terapie, które mają jej pomóc. Postanawia wyprowadzić się z miasta i osiąść na wsi. Emily znajduje tam swój kąt, gdzie bawi się z wyimaginowanym a zarazem jedynym przyjacielem jakiego posiada. Charlie staje się coraz bardziej niebezpieczny dla otoczenia, próbuje zabijać nowe przyjaciółki ojca Emily. David jak najszybciej musi się dowiedzieć o co tu tak naprawdę chodzi...

"Hide And Seek" jest powiązaniem thrilleru z horrorem. Fabuła jest bardzo dobrze przedstawiona. Film opowiada historię ojca, który po stracie żony musi samotnie wychowywać swoją małą córeczkę. Emily nie ma w ogóle realnych przyjaciół, ma tylko jednego wyimaginowanego, który z biegiem upływu czasu staje się coraz bardziej niebezpieczny dla otoczenia, mordując nowe znajome Davida. Tak po krótce przedstawia się fabuła. Od początku do końca nie wiadomo kto jest najlepszym przyjacielem Emily, dopiero na samym końcu brutalna prawda wychodzi na jaw. Film posiada na swój sposób specyficzny klimat, który trzyma widza w lekkim niepokoju co wydarzy się dalej i kto jest temu wszystkiemu winien.

Do "Hide And Seek" zatrudniono aktorów z górnej półki z Robertem De Niro na czele. Producenci filmu nie przebierali w środkach postawili sobie pewne zadanie, które spełnili bardzo dobrze. Wykreowali film tak aby trafił do większości krajów świata i zostawił po sobie ślad a nie sam posmak porażki. Świetna muzyka sprawia, że podczas oglądania czuje się niezły klimat, który trzyma widza w napięciu. Do tego wszystkiego dochodzą dobre efekty specjalne dzięki, którym można zobaczyć nową wizję ówczesnego filmu grozy.

Jednak trzeba przyznać, że tak dobrze zapowiadająca się produkcja jak "Hide And Seek" posiada także sporo minusów. Jednym z nich jest to, że dużo scen jest bardzo nudnych, przypominające bardziej melodramat niż horror. Jak już wspomniałem efekty specjalne są dobrze zrobione, lecz jest ich stanowczo za mało, by móc się porządnie wystraszyć. Z czasem denerwująca staje się jedna scena, która zaczyna się o 2.00 godzinie, oczywiście w filmie. Powtarzana jest wielokrotnie, tak samo jak sny Davida.

"Hide And Seek" jest kolejną amerykańską produkcją, która posiada wiele zalet ( doborowa obsada, świetna muzyka, dobre efekty specjalne, specyficzny klimat trzymający widza w lekkim napięciu ), ale i także dużo wad ( mała ilość efektów specjalnych, dużo podobnych scen, ogólnie film jest mało straszny, bardziej zaliczyłbym go do thrilleru niż do horroru ). "Hide And Seek" polecam go wszystkim fanom De Niro i tym którzy jeszcze go nie widzieli.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::