::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Dom 2

::
REŻYSERIA::
Ethan Wiley

::SCENARIUSZ::
Ethan Wiley

::MUZYKA::
Harry Manfredini
 
::ROK::
1987

::CZAS TRWANIA::
84 min.

::OBSADA::
John Ratzenberger,
Amy Yasbeck,
Bill Maher,
Lar Park-Lincoln.

::PLUSY::
+ Klimat
+ Muzyka
+ Dobre połączenie komedii i horroru


::MINUSY::
- Film czasami nudzi
- Mało straszny
- Przesadzony w niektórych scenach
- Mało realistyczny
- Dinozaury

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HOUSE 2: THE SECOND STORY

 

Jesse po otrzymaniu w spadku domu, zamieszkuje w nim. Dziwnym trafem wraz ze swoim przyjacielem wpadają na dziwny pomysł - odkopać trumnę prapradziadka. Chcą tam znaleźć "skarby", które wziął ze sobą po śmierci. Jednak po wykopaniu trumny prapradziadek dziwnym trafem odżywa. Ich życie zmienia się diametralnie, gdy dowiadują się o mocy tajemniczej kryształowej czaszki...

Po roku od ukazania się pierwszej części na ekrany weszła druga odsłona "House". Można by powiedzieć, że jest to kompletnie inny film. Mało ma wspólnego z poprzednią częścią. Całkowitym przegięciem jest przeniesienie naszych bohaterów do czasów prehistorycznych, gdzie żyją dinozaury i inne dziwne stwory. Wszystko to możliwe jest dzięki "magicznej czaszce", z którą można wejść do zupełnie innego świata. Nie wszystko to co tam zobaczymy jest dobrze zrobione. W większość scen widać sztuczność i marne wykonanie prehistorycznych zwierząt. Jednak to nie jedyne czasy, do których przenosi czaszka. A jakie to sami się przekonajcie.

Akcja filmu jest dość zróżnicowana. Początkowo mamy do czynienie z nudnymi scenami. Dopiero później film rozkręca się "na całego". Nie jest to typowy horror. Więcej znajduje się tutaj elementów komediowych niż z filmu grozy. Ale muszę przyznać, że jest to dobre połączenie. W wielu sytuacjach możemy się nieźle pośmiać. Dodatkowo film jest mało straszny. Praktycznie nie ma scen na których można by się wystraszyć. Nie wiem dlaczego produkcja ta dostała miano horroru. Ciężko coś powiedzieć o gatunku. Najprostsze określenie to komedia z elementami horroru i przygody.

Bardzo dobrze dobrano muzykę. Wiadomo było, gdzie znajdują się bohaterzy i z czym mają do czynienia. Efekty specjalne były, ale w małej ilości. A ich jakość pozostawia także dużo do życzenia. Z charakteryzacją postaci było o wiele lepiej. Nie można zapomnieć o scenografii domu i innych scen. Kończąc recenzję stwierdzam, że film stoi na średnim poziomie. Nie jest czymś wybitnym, ale dobrze się go ogląda, dlatego polecam go wszystkim.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::