::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Obcy Z Głębin

::
REŻYSERIA::
Barbara Peters

::SCENARIUSZ::
Frederick James

::MUZYKA::
James Horner
 
::ROK::
1980

::CZAS TRWANIA::
80 min.

::OBSADA::
Doug McClure
Denise Galik-Furey
Don Maxwell
Ann Turkell

::PLUSY::
+ Dobry początek
+ Efekty specjalne
+ Dobra charakteryzacja postaci
+ Efekty dźwiękowe


::MINUSY::
- Muzyka
- Gra aktorska
- Nierealistyczny
- Przesadzona fabuła

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HUMANOIDS FROM THE DEEP

 

W małej nadmorskiej mieścinie ludzie żyją głównie z połowu ryb. Pewnego razu przy pracy jednego z rybaków, wpada mu coś wielkiego w sieci, tak duże i tak silne, że niszczy im cały sprzęt a jednego z rybaków wciąga pod wodę i zabija go. Zostaje tylko po nim plama krwi. „Coś” zaczyna wychodzić na powierzchnię i zabija wszystko co żyje. Początkowo zaczyna od psów, ale później przechodzi na ludzi. Mieszkańcy muszą bronić się przed tym czymś by nie zostać jego ofiarą…

Humanoid jest połączeniem człowieka ze stworem morskim. Żyje on w głębinach, ale może także oddychać tlenem. Jest to trochę zagmatwana historia, może trudno w to uwierzyć, ale ogląda się ten film całkiem dobrze. Oprawa dźwiękowa dobrze dopasowana do akcji, czasem wprawia widza w osłupienie. Efekty specjalne jak przystało na horror, dobrze zmontowane.. Charakteryzacja potworów przemyślana i dobrze przełożona na ekran. Ludzie zajmujący się tym musieli trochę pogłówkować, żeby stworzyć roślinę, zwierzę i człowieka jako jedną postać. Stwór złożony jest głównie z glonów, ma instynkty zwierzęce i w przybliżeniu wygląda jak człowiek. Niektóre sceny w filmie są mało realistyczne, za bardzo wyolbrzymione. Jednak gra aktorów nie jest za dobra. Pyzatym film ogląda się dobrze i nie nudzi, jak reszta filmów z tego gatunku ( horror z elementami s-f ).

„Humanoids From The Deep” jest filmem o mutantach złożonych z glonów i przypominających połączenie ludzi z jaszczurkami. Choć film ogląda się dobrze jest mało straszny. Ogólnie elementy składające się na ten film ( efekty specjalne, dźwięk, itp. ) są dobrze zrobione, a gra aktorów stoi na średnim poziomie. Film polecam ludziom lubiących historie o potworach morskich wypełzających na powierzchnię.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::