::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Ostatni Dom Na Lewo

::
REŻYSERIA::
Wes Craven


::SCENARIUSZ::
Wes Craven


::MUZYKA::
Steve Chapin

::ROK::
1972

::CZAS TRWANIA::
84 min.

::OBSADA::
Sandra Cassel
Lucy Grantham
David Hess
Fred J. Lincoln

::PLUSY::
+ Dobra muzyka
+ Motyw zbrodni i kary
+ Uroda nastolatek
+ Wszystkie elementy filmu trzymają równy poziom

::MINUSY::
- Widać, że film pochodzi z lat '70, ale to w końcu nie jest żaden minus

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


LAST HOUSE ON THE LEFT

 

Debiut fabularny Wes'a Cravena, człowieka, który niedługo zabłyśnie jednym z najbardziej znanych horrorów wszechczasów - "Nightmare on Elm Street". Film, który opisuję, jest o wiele brutalniejszy od opowieści o Krugerze. Swego czasu trafił na listę video nasties - czyli listę filmów zakazanych przez brytyjskich cenzorów z BBFC. Zakazano go szczególnie za przemoc seksualna i nadmierną brutalność.

"Last House On The Left" opowiada historię dwóch dziewczyn, rodziców jednej z nich i trójki przestępców. Otóż owe dwie nastolatki wyjeżdżają do miasta na koncert pewnej grupy rock'n'rollowej. W tym samy czasie z więzienia ucieka grupa psychopatów, którzy zbiegiem okoliczności wpadają na małolaty. Mordują je w sposób bardzo brutalny, przed śmiercią znęcając się nadto na nimi seksualnie i psychicznie. Traf chciał, że owym psychopatom psuje się samochód i zatrzymują się u rodziców jednej z dziewczyn...

I tutaj skończę streszczanie fabuły. Dodam jedynie, że to co się potem stanie jest bardzo ciekawe i z pewnością nie należy tego włączać osobie wrażliwej i o słabych nerwach. Film, jako debiut, prezentuje się bardzo dobrze. Począwszy na scenariuszu, przez zdjęcia aż po muzykę - wszystko trzyma dobry poziom. Największym jednak plusem tejże produkcji jest siła z jaką na nas oddziałowuje, na naszą psychikę. "Last house On The Left" jest odpowiednikiem "Zbrodni i kary" w świecie filmów grozy. Być może trochę za bardzo przeceniam ów film, ale chodzi mi o sam motyw zbrodni i kary. To w tym filmie przyciąga najbardziej. No i ta niepewność gdy zbrodniarze trafiają do domu małżeństwa. My wiemy co się stanie. Nie wiedza tego zaś ani psychopaci ani (na razie) rodzice zamordowanej dziewczyny.

Reasumując: Jeżeli chcesz obejrzeć dobry horror, równy, z dobra muzyka i trzymającym napięciu scenariuszem wrzucaj "Last house On The Left" do stacji dysków i odjedź w świat Wes'a Cravena. Świat, gdzie każda zbrodnia doczeka się kary.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: SATANIST

 
     
 ::GALERIA::