::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Dom Wariatów

::
REŻYSERIA::
William Butler


::SCENARIUSZ::
William Butler,
Aaron Strongoni


::MUZYKA::
Alberto Caruso

::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Natasha Lyonne
Joshua Leonard
Dendrie Taylor
Jordan Ladd
Patrika Darbo

::PLUSY::
+ Fabuła
+ Szpital psychiatryczny
+ Efekty specjalne, muzyka, aktorstwo
+ Sceny morderstw

::MINUSY::
- Początek filmu
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


MADHOUSE

 

Clark odbywa staż w Instytucie Cunningham, gdzie leczeni są chorzy psychicznie ludzie. Okazuje się, że szpital jest w opłakanym stanie, cały budynek chyli się ku ruinie. Jednak Clark chce to zmienić, doprowadzić wszystko do ładu, by pacjenci jak najszybciej doszli do zdrowia a nie jeszcze gorzej zwariowali. Jednak to nie będzie takie proste, ponieważ szefostwu odpowiadają warunki takie, jakie są i nie chcą nic zmieniać. A w dodatku po szpitalu grasuje morderca, który z zimną krwią zaczyna zabijać personel. Jak najszybciej Clark musi rozwikłać obie te sprawy…

„Madhouse” jest horrorem przedstawiającym życie w szpitalu psychiatrycznym, gdzie nie wszystko wydaje się normalne. W miarę upływu czasu nasz główny bohater widzi coraz dziwniejsze rzeczy, które zaczynają doprowadzać go do szału. Zaprzyjaźnia się nawet z jednym z pacjentów, który niewiadomo skąd wie wszystko, co się dzieje w szpitalu. Film od początku do końca trzyma w napięciu. Nie możemy przewidzieć, co wydarzy się na ekranie i właśnie ta tajemniczość powoduje, że film ogląda się świetnie.

„Madhouse” posiada świetne efekty specjalne, które towarzyszą mu przez większość czasu trwania filmu. Bardzo dobre wykorzystanie komputera połączone z pracą filmowców sprawiły nieunikniony sukces. Co jakiś czas efekty nasilają się podczas morderstw lub pojawiania się „duchów” i właśnie wtenczas widać jak są one zrobione i jak świetnie wypadają na tle innych amerykańskich produkcji. Do tego wszystkiego dołącza się niezła muzyka, która zapewnia nas, że bez niej film straciłby na świetnym klimacie. Dużą rolę odgrywają tu także aktorzy, bez których nie powstałby, „Madhouse”. Jednym z lepszych odtwórców głównych ról był Joshua Leonard, który zagrał Clarka. Zagrał on najbardziej przekonywującą i w dodatku musiał grać dwie inne osoby o innych charakterach.

„Madhouse” jest kolejną amerykańską produkcją, która przepełniona jest wszelkiego typu efekty specjalne, świetną muzykę i doborowymi aktorami. Polecam ten film wszystkim ludziom, którzy lubią tajemnicze domy, w tym przypadku szpital psychiatryczny i obłąkanych morderców.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::