::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Ogród Pamięci

::
REŻYSERIA::
Jerry Lorenzo


::SCENARIUSZ::
???


::MUZYKA::
???

::ROK::
1990

::CZAS TRWANIA::
57 min.

::OBSADA::
Erika Swamp
Dean Godman
Rose Palmer
Sam Anders

::PLUSY::
+ Ciekawe połączenie dwóch gatunków zła
+ Chociaż film jest prosty to jednak ciekawy
+ Odnosi się wrażenie ,że autorem książki jest kto inny niż podaje to okładka
+ Zakończenie

::MINUSY::
- Kiepska praca kamery (cyfrowej)
- Krótki
- Słaba gra aktorska ( to chyba nawet nie są profesjonalni aktorzy)


::OCENA FILMU::
3/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


MEMORY GARDEN

 

Już dawno nie widziałem tak dobrego filmu klasy C, którym niewątpliwie jest obraz „W ogrodzie pamięci”. Obraz wydaje się być zapisem zabawy z kamerą kilku kumpli z podwórka, co jednak nie przeszkadzało stworzyć całkiem przyjemnej atmosfery.

Do małego białego domu na sennych przedmieściach , wprowadzają się nowi właściciele. Wszystko jest w jak najlepszym porządku… aż do momentu kiedy jedna z sąsiadek opowiada im pewną historię związaną z ich nowym mieszkaniem. A chodzi o to, że ponad 100 lat temu, był to jedyny dom w okolicy, w dodatku zamieszkiwany przez dość ekscentryczną rodzinkę Parkenwillów, jak się po latach okazało mordujących turystów i przejezdnych w bardzo brutalny sposób. Po odkryciu tego faktu wszystkich mieszkańców stracono. To jednak nie położyło kresu zabójstwom. Teraz prawie sto lat po tragicznych wydarzeniach, rodzina znowu uderza, tym razem jednak policji już nie pójdzie tak łatwo, gdyż wszyscy albo stali się zombie, albo duchami. W domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy a rodzina Smithów znika w niewyjaśnionych okolicznościach, wieśniacy przeczuwając co się dzieje postanawiają jeszcze raz zmierzyć się ze złem…

Film z pozoru bardzo prosty i schematyczny, po obejrzeniu kilku scen staje się wciągający i przemyślany. Wydarzenia uderzają w nas niczym rozpędzone pociski z pistolety, więc miłośnicy akcji, mocnych wrażeń z pewnością nie będą zawiedzeni. Obraz pokazuje rzadkie połączenie i kooperację dwóch gatunków zła jakimi są duchy i zombie. Efekty specjalne jak to zwykle bywa z filmami klasy C, stoją na bardzo niskim poziomie, ale nie są rażące. Autor postanowił raczej unikać wszelkich scen gdzie będą one potrzebne zastępując je tak jak w nowoczesnym kinie grozy napięciem. Polecam wszystkim miłośnikom horrorowej zabawy.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PARANOID ANDROID

 
     
 ::GALERIA::