::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Noc Żywych Trupów

::
REŻYSERIA::
George A.Romero

::SCENARIUSZ::
 John A. Russo
George A. Romero

::MUZYKA::
Scott Vladimir Licina

::ROK::
1968

::CZAS TRWANIA::
96 min.

::OBSADA::
Judit O'Dea
Russell Streiner
Duane Jones
Karl Hardman
Keith Wayne
Judith Ridley
Marilyn Eastman
Kyra Schon
Bill Heinzman
Charles Craig
Ross Harris

Mark Ricci

::PLUSY::
+ Kultowy film
+ Fabuła
+ Klimat
+ Aktorstwo, muzyka
+ Scenografia i wygląd trupów


::MINUSY::
- Małe nieistotne błędy

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


NIGHT OF THE LIVING DEAD

 

Miała to być spokojna wycieczka w rodzinne strony, barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, ze w chwili kiedy zdecydowali się odwiedzić grób ojca Amerykę opanowały krwiożercze zombie. Na cmentarzu Barbara zostaje zaatakowana przez zarażonego człowieka, Johnny stając w jej obronie Barbary rzuca się na zombiego lecz w starciu z nim ginie. Przerażona Barbara ucieka i ukrywa się w pobliskim domu. Po pewnym czasie w tym domu pojawia się Ben, który również ucieka przez zombiakami. Okazuje się ze w piwnicy chroniła się tez pewna rodzina, której udało się ujść z życiem. Barykadują wszystkie okna i drzwi i czekają na jakakolwiek pomoc, która przez długie godziny nie nadejdzie. Razem musze przetrwać i nie dać się zabić mięsożernym umarlaka , których z minuty na minutę przybywa coraz więcej...

Film ten zyskał już miano kultowego a George A.Romero dzięki niemu przeszedł do historii. Był to jeden z pierwszych filmów o żywych trupach przez co fabuła jest oryginalna i ciekawa. Mimo upływu 36 lat od premiery, film nie stracił nic na swojej wartości. Fakt ze film jest czarno-biały doskonale potęguje wszechobecna atmosferę grozy. Również gra aktora stoi na bardzo wysokim poziomie co w tamtych czasach było czymś bardzo rzadkim. Muzyka jak na tamte czasu jest bardzo dobra i doskonale wkomponowuje się w film. "Noc żywych trupów" przełamuje wszystkie możliwe tabu i zakazy w formie, która w dalszym ciągu wywołuje przerażenie a przede wszystkim trzyma widza w napięciu do ostatniej chwili.

Porównane z "Ptakami" Hitchocka i "Lśnieniem" Kubrica dzieło Romero weszło na stale do biblioteki kinowych arcydzieł, świadcząc ze prawdziwy talent nie jest ograniczony środkami finansowymi czy światopoglądem społeczności.
 


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 AUTOR: CANGRE

 
     
 ::GALERIA::