::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Omen 2

::
REŻYSERIA::
Don Taylor

::SCENARIUSZ::
Stanley Mann
Mike Hodges

::MUZYKA::
Jerry Goldsmith

::ROK::
1978

::CZAS TRWANIA::
107 min.

::OBSADA::
 William Holden
Lee Grant
Jonathan Scott-Taylor
Robert Foxworth
Nicholas Pryor
Lew Ayres
Sylvia Sidney
Lance Henriksen
Elizabeth Shepherd
Lucas Donat
Paul Cook

::PLUSY::
+ Muzyka
+ Zdjęcia
+ Klimat


::MINUSY::
- Nie dostrzegłem

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


OMEN 2 (DAMIEN: OMEN 2)

 

Nakręcona w 1978 roku druga część kultowej trylogii o synu szatana rozpoczyna się siedem lat po wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszej. Czy w życiu głównego bohatera zaszły zmiany? I tak, i nie. 13-letni Damien, przeniósł się do mieszkającego w Ameryce wujostwa: Richarda i Ann. Tam pobiera nauki w elitarnej Akademii Wojskowej, będąc najlepszym uczniem. Jednakże w jego życiu nadal mają miejsce tragiczne w skutkach wypadki najbliższych. Gdy chłopak w końcu odkrywa swoją prawdziwą tożsamość i cel w życiu, rozpoczyna drogę do panowania nad światem. W tym samym czasie ludzie chcący uratować świat przed Antychrystem, namawiają Richarda do dokończenia misji, której podjął się ojciec Damiena, Robert Thorn w części pierwszej.

Po obejrzeniu pierwszego, niewątpliwie kultowego epizodu Omenu, nasuwa się pytanie czy kolejne filmy były potrzebne. Patrząc na historię kina grozy, zauważamy, że często sequele nie dorastały do pięt do oryginałów i były ich marnymi kopiami. Jednak filmowa historia Antychrysta jest wyjątkiem w tej regule. Odcinki trylogii są umiejętnie związane w spójną całość. Omen II zachował wszystkie dobre cechy oryginału: świetną muzykę Jerry'ego Goldsmitha (znak firmowy cyklu), wspaniałe zdjęcia oraz specyficzny klimat tej serii.

W przeciwieństwie do części pierwszej, w sequelu jest więcej momentów straszących drastycznymi scenami (akcja na zajezdni kolejowej czy też w szpitalnej windzie), co niewątpliwie stanowi plus. Kolejnym są ciekawe efekty specjalne, całkiem dobre jak na tamte czasy. Stosowane są w odpowiednich ilościach i nie odwracają uwagi od całego obrazu (w przeciwieństwie do niektórych horrorów z ostatnich lat). Aktorstwo stoi na dobrym poziomie, choć w filmie Donnera było nieznacznie lepsze (może to i wina scenariusza, gdyż postacie nie są aż tak rozbudowane jak w jedynce).

Podsumowując, jest to udana kontynuacja, która w porównaniu z pierwowzorem nie stoi na straconej pozycji. "Omen II: Damien" to film przemyślany, nieprzewidywalny i trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Godny polecenia fanom oryginału, jak i wszystkim lubiącym kultowe produkcje z lat 70-tych.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTOR: PAUL

 
     
 ::GALERIA::