::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Omen 3: Ostateczne Starcie

::
REŻYSERIA::
Graham Baker

::SCENARIUSZ::
Andrew Birkin

::MUZYKA::
Jerry Goldsmith

::ROK::
1981

::CZAS TRWANIA::
108 min.

::OBSADA::
 Rossano Brazzi
Don Gordon
Lisa Harrow
Mason Adams
Robert Arden
Barnaby Holm
Leueen Willoughby
Marc Boyle
Richard Oldfield
Al Matthews
Harry Littlewood

::PLUSY::
+ Muzyka
+
Gra aktorska Sama Neila
+ Klimat
+
Dobre zakończenie trylogii


::MINUSY::
- Drobne, nie wpływające na całokształt filmu

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


OMEN 3: THE FINAL CONFLICT

 

W ostatniej części trylogii Omenu, następuje przeskok o 19 lat w stosunku do dwójki. 32-letni Damien Thorn jest właścicielem ogromnej korporacji dążącej do przejęcia władzy nad światem. Jednocześnie obejmuje także stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii (funkcję tą pełnił także jego ojciec, Robert Thorn w części pierwszej), gdyż wie, że tam właśnie będzie miało miejsce powtórne przyjście na świat Chrystusa. Wie o tym także grupa włoskich zakonników z ojcem DeCarlo na czele, która, używając siedmiu poświęconych sztyletów Meggido, podejmuje próbę zabicia Antychrysta. Rozpoczyna się decydujące starcie pomiędzy dobrem a złem.

Twórcy tego odcinka dokonali ciekawej rzeczy, łącząc proroctwa biblijne ze światem wielkiej polityki. Pokazują, że człowiek, posiadający duże wpływy, może z łatwością realizować swoje własne, niekoniecznie dobre cele, kreując się jednocześnie na osobę szlachetną w mediach. Pokazując wszechobecne machinacje polityczne, będące na czasie zarówno wtedy jaki i obecnie, Omen III uzyskuje większą głębię i wymowę. Pokazuje rzeczy ważne, nie skupiając się wyłącznie na dobrze opowiedzianej historii inspirowanej Biblią.

Porównując trójkę na tle poprzednich części, można zauważyć, że nie straciła ona charakterystycznego dla tej serii klimatu. Sam Neil wciela się w postać Damiena mistrzowsko, będąc postacią bezwzględną i przebiegłą, która nie cofnie się przed niczym by osiągnąć swój cel. Również reszta obsady gra na dobrym poziomie. Fabuła została pomysłowo skonstruowana. Dobrym posunięciem było przeniesienie akcji z powrotem do Wielkiej Brytanii. Kolejnym plusem jest charakterystyczna i legendarna już muzyka Jerry’ego Goldsmitha, będąca siłą i znakiem rozpoznawczym sagi.

Podsumowując, producenci i filmowcy stanęli na wysokości zadania, dając widzom interesujące i nieprzewidywalne zakończenie trylogii, która moim zdaniem jest jedną z najlepszych w historii nie tylko horroru, ale i filmu w ogóle.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTOR: PAUL

 
     
 ::GALERIA::