::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Inni

::
REŻYSERIA::
Alejandro Amenábar

::SCENARIUSZ::
Alejandro Amenábar

::MUZYKA::
Fryderyk Chopin
Alejandro Amenábar

::ROK::
2001

::CZAS TRWANIA::
104 min.

::OBSADA::
Nicole Kidman
Christopher Eccleston
Fionnula Flanagan
Elaine Cassidy
Eric Sykes
Alakina Mann
James Bentley
Aldo Grilo
Gordon Reid
Alexander Vince
Ricardo López
Renée Asherson

::PLUSY::
+ Klimat!
+ Może solidnie przestraszyć
+ Końcówka!!!
+ Jeden z lepszych filmów o duchach


::MINUSY::
- Nie zauważyłem

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


OTHERS, THE

 

Akcja filmu dzieje się pod koniec II wojny światowej. Jest to historia kobiety wychowującej samotnie 2 dzieci.  Dzieci cierpią na bardzo rzadka i dziwna chorobę ,kontakt ze światłem słonecznym może doprowadzić je do śmierci, dlatego w domu panuje wszechogarniający mrok. Pewnego dnia znika niespodziewanie cała służba domowa pozostawiając Grace samą, po paru dniach niespodziewanie w jej domu pojawia się nowa służba, przyjmując ich Grace nie zdaje sobie sprawy, ze teraz wszystko się odmieni... i ze w domu jest ktoś jeszcze oprócz nich.

Alejandro Amenabar buduje te filmową opowieść na pograniczu jawy i snu. Od pierwszych scen zagęszcza klimat zagrożenia i niepewności – co tu jest prawda, a co złudzeniem? Kim w rzeczywistości są młoda kobieta i jej dwójka dzieci? Co robią w tym przerażającym, spowitym wieczna mgła domu na pustkowiu? Czego tak naprawdę chce trójka niesamowitych służących?

Amenabar wymyślił historie, która jest przerażająca. Zbudował intrygę z mistrzowska precyzja, dopracowując każdy szczegół, każdy element narracji. Jedna zagadka wiedzie ku następnej, rozwiązanie odsłania się stopniowo tak, ze napięcie zostaje utrzymane do samego końca.

W „Innych” czuć zauroczenie kinem Hitchcocka – bohaterka Nicole Kidman fizycznie i sposobem gry przypomina hitchcockowskie zimne blondynki. Są tez wyraźne podobieństwa do „6 zmysłu”. Nie ujmując nic doskonałemu filmowi Shyamalana, musze wyznać, ze „Inni” bardziej mnie poruszyli. Jest w nich przejmujący smutek....


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

  

 

 

 

 

AUTOR: CANGRE

 
     
 ::GALERIA::