::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Zjawa 2

::
REŻYSERIA::
Don Coscarelli

::SCENARIUSZ::
Don Coscarelli

::MUZYKA::
Christopher L. Stone

::ROK::
1988

::CZAS TRWANIA::
97 min.

::OBSADA::
Rubin Kushner,
Samantha Phillips,
Kenneth Tigar,
Mark Anthony Major.

::PLUSY::
+ Efekty specjalne
+ Dobra kontynuacja
+ Lokacje
+ Muzyka


::MINUSY::
- Niestała akcja
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PHANTASM 2

 

Od nieudanego porwania Mika przez Tallman'a mija osiem lat. Przez ten czas mały Mike przebywał w szpitalu dla obłąkanych. W swoich snach widział dziewczynę, którą musi odnaleźć jak najszybciej. Mike wraz z Redzim robią jeszcze ostatnie zakupy i wybierają się na polowanie. Jednak ich droga nie będzie taka łatwa...

"Phantasm 2" jest niezłą kontynuacją pierwszej części. Mike wraz z Redzim szukają wszędzie Tallmana, aby pomścić śmierć swoich rodzin. Używają oni konwencjonalnych narzędzi, takich jak: strzelby, miotacz płomieni, pistolety, młoty, topory, a nawet i piłę spalinową przeciwko zabawkom Tallamana, który posiada armię karłów i śmiercionośnych latających kuleczek. Podążają po śladach pozostawionych przez Tallmana, a mianowicie spenetrowanych cmentarzy. Akcja filmu nie jest stała, czasami trafiają się i nudne sceny, ale jest ich bardzo mało. Film posiada swój specyficzny klimat, który towarzyszy nam podczas oglądania. Cmentarze i kostnice pokazane w filmie świetnie nakręcają dodatkowo klimat. Sam pomysł na wydanie drugiej części był świetny.

Efekty specjalne jak na lata osiemdziesiąte są bardzo dobre, dzięki nim film przybiera na wartości, staje się dużo lepszy. Akcję nakręca niezła muzyka, która nadaje filmowi swój specyficzny klimat. Gra aktorów stoi na dobrym poziomie. Świetnym pomysłem było pokazanie co wydarzyło się w pierwszej części. Więc bez oglądania "Phanatasm" będziemy wiedzieć o co chodzi.

"Phanstam 2" jest dobrą kontynuacją znakomitej już pierwszej części, momentami nawet jest lepszy. Efekty specjalne, muzyka i gra aktorów stoją na dobrym poziomie. Polecam go wszystkim fanom horrorów. Jest to obowiązkowa pozycja dla horror maniaków.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::