::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Zjawa 4: Zapomnienie

::
REŻYSERIA::
Don Coscarelli

::SCENARIUSZ::
Don Coscarelli

::MUZYKA::
Steve Morrell,
Malcolm Seagrave...


::ROK::
1998

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Heidi Marnhout
Bob Ivy
Angus Scrimm
A. Michael Baldwin
Christopher L. Stone

::PLUSY::
+ Bezpośrednia kontynuacja
+ Postać Tall Man'a
+ Efekty specjalne
+ Muzyka


::MINUSY::
- Czasami nie wiadomo o co chodzi
- Bezsensowne zakończenie
- Film nudzi
- Jest to najgorsza część serii

::OCENA FILMU::
3/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PHANTASM 4: OBLIVION

 

Mike zostaje porwany przez wysokiego człowieka, który go wiezie na pustynie. Ciągle ma jakieś sny, gdzie jego brat niby chce mu pomóc. Lecz Reg poszukuje Mike, żeby mu pomóc. Mike za wszelką cenę próbuje zabić wielkiego człowieka. Dowiaduje się jak to wszystko się zaczęło, jakieś ok. 100 lat wielki człowiek był grabarzem, wynalazł przejście do innego wymiaru, i stał się nieśmiertelny. Zaczął krążyć po różnych wymiarach i rozpierdalać ludzi, pomagają mu karły. Mike nabiera mocy wielkiego człowieka, walczy z nim, lecz jak zawsze on jest silniejszy. W końcu on sam odchodzi i Mike i Reg wracają do swoich czasów czyli do tego jak zaczęła się pierwsza część.

Reżyserem "Phantasm 4" jest Don Coscarelli, powstał on w 1998 roku. Jest to kontynuacja pierwszych trzech części. Tak jak w poprzednich częściach chodzi o to samo, czyli Tall Man porywa zwłoki z cmentarzy, a później przerabia ich na swoje marionetki, lecz tutaj sprawa się wyjaśnia, a mianowicie skąd się wziął Tall Man. W jego postać wcielił się Angus Scrimm, i znowu jego rola nie przerosła go. Gra pozostałych aktorów w normie ( Jennifer [Heidi Marnhout ], Demon wojownik [ Bob Ivy ], Mike [ A. Michael Baldwin ], Potwór [Christopher L. Stone ], Reggae [ Reggie Bannister ], Jody [ Bill Thornbury ]. Muzyka ( Steve Morrell ) bez zmian bardzo dobra. Nie zmieniło się nic z efektami zostały na takim samym poziomie ( dobrym ).

Po oglądnięciu tej części już sam nie wiem o co chodziło w tym filmie. Co do efektów i muzy nie mam zarzutu, lecz w ogóle bezsensu zakończenie. Czasami trochę nudzi. Jak dla mnie jest to najgorsza część z serii Phantasm.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::