SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

PROWLER, THE 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Zabójca Rosemary

::REŻYSERIA::
 Joseph Zito

::SCENARIUSZ::
 Glenn Leopold,
Neal F. Barbera

::MUZYKA::
Richard Einhorn

::OBSADA::
Lawrence Tierney...

::KRAJ::
USA

::ROK::
1981

::CZAS TRWANIA::
 89 min.


 
 

Początek filmu przenosi nas do roku 1945. Pewien żołnierz, otrzymuje list od swojej dziewczyny - Rosemary - która informuje go, że pomimo wielkiego uczucia jakim go darzy, nie może dłużej na niego czekać. Akcja przenosi się na imprezę z okazji końca roku szkolnego. Rosemary wraz ze swoim nowym chłopakiem, postanawiają jednak spędzić ten wieczór inaczej i udają się do małej altany. Mimo romantycznej pory, nieznajomy człowiek w przebraniu żołnierza z II WŚ zabija parę zakochanych. Po 35 latach od minionej nocy w mieście odbywa się kolejny bal. W ten dzień szeryf postanawia powierzyć obowiązki swojemu synowi, który jest jego zastępcą. Wszystko toczy się zgodnie z planem, dopóki nie pojawia się zabójca sprzed 35 lat, aby po raz kolejny dać o sobie znać.

    

Film Johna Zito mimo starej daty i niezbyt wielkiego rozgłosu, powinien znajdować się wśród czołówki gatunku "slasher". Bez wątpienia największym plusem tej produkcji są wyjątkowo brutalne sceny. Zabójstwo na basenie wywarło na mnie szczególne wrażenie (szczegółów zdradzać nie będę). Postać mordercy również jest bardzo dobra. Tajemniczy żołnierz zabijający m.in. widłami, zapadnie w pamięć widza. Kolejnym plusem jest mroczna atmosfera panująca w filmie. Od strony muzycznej, również nie mam się do czego przyczepić. Szczerze powiedziawszy nie znalazłem w tym filmie niczego, co by mi w nim przeszkadzało.

    

Podsumowując "The Prowler" to naprawdę dobry slasher, obfitujący w mocne sceny morderstw, mroczny i posępny klimat, dobrą ścieżkę dźwiękową, a także oryginalną postać mordercy. Dla maniaków slasherów pozycja obowiązkowa. Natomiast dla normalnego fana kina grozy, bardzo dobra i oryginalna produkcja.
 

::PLUSY::
+ brutalne sceny morderstw
+ postać mordercy
+ ścieżka dźwiękowa
+ klimat filmu


::MINUSY::
- w zasadzie trudno się do czegoś przyczepić

::OCENA FILMU::

8,5/10
   

   

AUTOR: SOK