::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Władca Lalek

::
REŻYSERIA::
David Schmoeller

::SCENARIUSZ::
David Schmoeller

::MUZYKA::
Richard Band

::ROK::
1989

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Irene Miracle
William Hickey
Jimmie F. Skaggs
Matt Roe

::PLUSY::
+ Ciekawe umiejscowienie akcji
+ Muzyka
+ Wygląd lalek


::MINUSY::
- Brak mocnych scen
- Nie przeraża

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PUPPET MASTER

 

“Evil Comes In All Sizes”

Tuż przed śmiercią, jeden z największych alchemików XX wieku, Andre Tulon, ukrył się przed ścigającymi go Niemcami w nadmorskim hotelu Bodega Bay w Kalifornii. Poznał on staroegipską sztukę ożywiania kukiełek. Zanim popełnił samobójstwo starannie ukrył swoje marionetki. W 50 lat później, Neil Gallagher, pochłonięty rządzą poznania sekretu lalkarza, werbuje do współpracy kilku ludzi ze zdolnościami parapsychologicznymi. Niestety, wiedzę tą chce posiąść tylko dla siebie i, gdy są już blisko odkrycia tajemnicy, znika w tajemniczych okolicznościach. Po dłuższym czasie pozostali członkowie ekipy odbierają jakieś znaki, sygnały w swojej podświadomości i dają zwabić się do Bodega Bay. Na miejscu okazuje się, że Gallagher poślubił właścicielkę pensjonatu, ale tuż przed ich przyjazdem, zabił się. Mroczne pokoje skrywają jednak tajemnice, a przybyli goście będą musieli zmierzyć się ze złem...

Przyznam szczerze, że mam wielki sentyment, jeszcze z dzieciństwa, do „Władcy Marionetek”. Kiedyś wiele, wiele razy go oglądałem, w pewnym stopniu pasjonując się nim. Teraz, po kilku ładnych latach od jego wydania, uważam, że mimo upływu czasu i postępu techniki jest on bardzo przyzwoitym filmem.

„Władca Marionetek” powstał na podstawie opowieści Charlesa Banda i Kennetha J. Halla. Przyniósł on spory sukces (doczekał się aż 7 kontynuacji). Akcja praktycznie cały czas dzieje się w starym kurorcie. Było to dobre posunięcie producentów - to bardzo klimatyczne miejsce, a zdjęcia budynku wykonane na tle plaży i oceanu są wręcz rewelacyjne. Same marionetki są bardzo dobrze zrobione. Ostrze, Błazen, Główka, Panna Pijawka i Wiertło są wykończone w najdrobniejszych szczegółach i stanowią ozdobę filmu – spece od efektów specjalnych dobrze się spisali. Gra aktorska wypadła przyzwoicie; najlepiej w swoją role wczuła się Irene Mircale (grająca biała wiedźmę Dane). Wszystkie jej obrzędy i silny temperament spodobały mi się najbardziej. Słowa uznania należą się także Richard’owi Band’owi, autorowi ścieżek dźwiękowych do wielu horrorów. Tutaj pokazał swój kunszt; muzyka jest bardzo dobrze dopasowana do całości i stwarza fajny klimat, a tytułowy kawałek jest od razu rozpoznawalny przez wszystkich, którzy widzieli tę produkcję. Scenariusz dobrze napisany, tylko na początku akcja dość wolno się rozkręca. Fani obrazów gore będą zawiedzeni, gdyż film nie jest zbyt krwawy, chociaż jest w nim kilka ciekawych scen.

Pomimo, że obraz nie wywiera już takiego wrażenia jak kiedyś, jest wartym zobaczenia i stanowi jedną z najlepszych części serii. Polecam go w szczególności fanom lalkarza, a także wszystkim horror – maniakom.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: ROLAND

 
     
 ::GALERIA::