::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Siedem

::
REŻYSERIA::
David Fincher

::SCENARIUSZ::
Andrew Kevin Walker

::MUZYKA::
Trent Reznor

::ROK::
1995

::CZAS TRWANIA::
123 min.

::OBSADA::
Morgan Freeman
Andrew Kevin Walker
Daniel Zacapa
Brad Pitt
Gwyneth Paltrow

::PLUSY::
+ Brutalność i okrucieństwo
+ Trzyma w napięciu do samego końca
+ Pomysł na świetny film
+ Bardzo dobra gra aktorów

::MINUSY::
- Trochę nudny początek
- Nie do końca horror

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SEVEN

 

W codziennym życiu pozwalamy sobie na wiele, zapominając przy tym o zdrowym rozsądku, a także o przysięgach, postanowieniach jakie kiedyś składaliśmy. Czasami przydałyby się nam lekcje przypominające jak należy się zachować. Film „Seven” (Siedem) pokazuje nam, że każdy za swój grzech odpowiada samodzielnie i nigdy nie wiemy jaka kara może nas spotkać.

"Obżarstwo, chciwość, lenistwo, duma, pycha, zazdrość, duma i gniew " to siedem grzechów głównych ( informacja dla nie wiedzących ) za których nieprzestrzeganie zabija morderca w ekranizacji Davida Fischera „Seven” ( siedem ), trwająca ok. 123 minut podczas których nie będziemy się nudzić.

Akcja filmu rozgrywa się w bezimiennym miasteczku, gdzie dwóch detektywów Somerset ( Morgan Freeman ), oraz nowo przybyły do miasteczka młody detektyw Mills tropią mordercę, który z zimną krwią bawi się swoimi ofiarami. Dzięki logicznemu myśleniu Somerseta schwytanie mordercy staje się łatwiejsze. Zagadkowy John Doe ( tak nazywa się morderca ) okazuje się być normalnie wyglądającym człowiekiem, który po prostu bawi się w Boga…

„Siedem” jest filmem porywającym i sprawia, że tak łatwo nie można od niego odejść. Na początku film wydaję się być nudny, ale z czasem nabiera rytmu, dodatkowe emocje wywołują widoki samych ofiar, sposób, w jaki zostały potraktowane. Film trzyma w napięciu do samego końca. Są momenty, gdzie możemy się zawieść (moment, w którym sprawca okrutnych morderstw ucieka, a także gdy John Doe mając okazję nie zabija Milesa). Później dowiadujemy się dlaczego tak zrobił, okazuje się, że dla lepszego efektu końcowego.

Przerażające dla mnie było lenistwo, ponieważ człowiek ten nie mógł nic zrobić, ponieważ był przywiązany, jakby był skazany za nic. Muzyka odzwierciedla klimat filmu do samego końca. Efekty specjalne również były w porządku. Sam pomysł na śmierć tych ofiar był genialnym. Przeważnie w filmach wykorzystywane są elementy religii, to wydaje się dość popularne w Ameryce. Film polecam dla samego jego obejrzenia, jeżeli chodzi o aktorów, to podobała mi się gra Morgana Freemana.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::