::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Severed

::
REŻYSERIA::
Carl Bessai


::SCENARIUSZ::
Carl Bessai,
Travis McDonald


::MUZYKA::
Clinton Shorter

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Colin Lawrence
Leanne Adachi
JR Bourne
Sage Brocklebank
Paul Campbell

::PLUSY::
+ Klimat
+ Lokacje
+ Po części fabuła
+ Kolejna historia o zombi
+ Muzyka
+ Pomysł

::MINUSY::
- Efekty specjalne
- Marne charakteryzacja zombi
- Po części gra aktorów (sztuczność)
- Brak atmosfery grozy
- Nie istnieją momenty, w których moglibyśmy się wystraszyć

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SEVERED

 

Arnold jest jednym z koordynatorów wyrębu lasu. Jednak podczas wycinki dochodzi do tragedii. Jeden z jego podwładnych rani się podczas wycinania jednego z drzew. Początkowo nic mu nie jest, jednak po pewnym czasie staje się dziwną "istotą" pragnącą ludzkiego mięsa. Obóz drwali jest zagrożony, ponieważ z biegiem czasu przybywa zombi. Wszyscy, którzy przeżyli muszą walczyć o swoje życie i uciec stamtąd jak najszybciej...

"Severed" jest kolejną historią opowiadająca o krwiożerczych istotach - zombi. Pomysł na film był dość dobry, a jeszcze lepszy na powstanie zombi. Cała akcja rozgrywa się w ponurym i mrocznym lesie. Już samo miejsce może czasami przyprawić widza o ciarki. Duży ciemny las a w nim grasujące zombi. Może i był gdzieś kiedyś trochę podobny film, ale ten jest zupełnie inny. Powiedziałbym, że jest on trochę amatorski. Ale wykonanie profesjonalne. Trochę to dziwne, ale tak uważam. Mamy tutaj do czynienia z dość nietypowym pomysłem na powstanie zombi. Ludzie zarazili się od drzewa. Śmiesznie to brzmi, ale to prawda. Skąd twórcą przyszedł taki pomysł, nie wiem, ale jest on nieźle zakręcony, zupełnie inny niż dotąd i dobrze, przynajmniej nie oglądamy w kółko tego samego.

Nie wiem dlaczego ta produkcja została uznana za horror. Chyba tylko za to, że jest ona poświęcony krwiożerczym zombi, no i oczywiście w filmie jest mnóstwo krwi. To by było na tyle z tego co może się podobać. "Severed" nie posiada w ogóle strasznych scen na których można byłoby się wystraszyć. Co sprawia, że film traci dużo na wartości i jakości. Bo po co oglądać nam niestraszny horror. Dodatkowo z biegiem czasu miałem już dość lektury. Początkowo film zaczął mi się podobać, ale po jakimś czasie w kółko było to samo. "Severed" jest ogólnie średniej klasy filmem. Z mojego punktu widzenia, będzie z nim tak jak z innymi produkcjami, które pojawiły się bez żadnego rozgłosu, szybko padły i nikt już o nich więcej nie słyszał. Chciał jak najszybciej zapomnieć.

Jak już wcześniej wspomniałem jest to film o zombi. A ich charakteryzacja jest po prostu beznadziejna. Tak samo ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Patrząc się na inne produkcje o zombi, czujemy pewien niesmak i niezadowolenie z tego filmu z wielu powodów. Przykładowo efekty specjalne niczym nas nie zaskakują i są trochę marnie zrobione. Tak samo gra aktorów jest w niektórych momentach tak sztuczna, że każdy zauważy u nich brak profesjonalizmu. Jedyne co może się podobać od strony technicznej to muzyka. Choć jest jej mało to jest ona nadzwyczaj dobra. Przynajmniej ona napędza film i dzięki niej przypomina po części film grozy.

"Severed" to średniej klasy film. Nie wiem dlaczego nie zrobiono go lepiej. Z tego co zauważyłem pod wieloma względami można byłoby go zmienić i stworzyć dość dobre dzieło. Ale teraz już jest za późno na takie rozważania. Oczywiście fanatycy zombi bez wątpienia usiądą do tej produkcji. Im ten film powinien się spodobać. Ale nie można liczyć tu na nic strasznego. Praktycznie nie istnieje atmosfera grozy i momenty w których można byłoby się wystraszyć. Będą osoby którym spodoba się film, a inni skarcą go i odłożą na półkę bez większego zastanowienia. Nie będę go polecał ani odradzał. Wybierzcie sami.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::