::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Wysyp Żywych Trupów

::
REŻYSERIA::
Edgar Wright


::SCENARIUSZ::
Edgar Wright,
Simon Pegg


::MUZYKA::
Dan Mudford,
Pete Woodhead


::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
99 min.

::OBSADA::
Tim Baggaley
Patch Connolly
Mark Gatiss
Kate Ashfield
Simon Pegg

::PLUSY::
+ Dobrze się ogląda
+ Aktorstwo, efekty specjalne, muzyka
+ Nie brak tutaj krwawych scen

::MINUSY::
- Jest to komedia
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SHAUN OF THE DEAD

 

Shaun ma trzydzieści lat i właśnie przechodzi trudny okres w swoim życiu. W pracy mu się nie układa, dziewczyna go rzuciła, a jego współlokator narzeka, że on i kumpel nie sprzątają w domu. Najchętniej spędziłby teraz swoje życie w pubie Winchester gdzie popijając piwo z przyjacielem Edym śmiałby się do rozpuku z jego kawałów. Pewnego ranka po cudownej nocy przy kilku piwach budzi się i nawet nie zauważa że coś się zmieniło. Na ulice wyszła plaga zombie zabijając wszystko co stanie im na drodze. Shaun musi uratować swoją dziewczynę i matkę...

Mamy tutaj niesamowitą komedię o zombie. Pełno humoru, ale także w pewnych momentach i strachu. Chociaż według mnie ludzie w filmie od samego początku zachowują się jak zombie, poruszają się powoli co chwile ziewają, i nic im się nie chce. Fabuła filmu, wszystkim już raczej znana jest głównym atutem filmu. Strasznie ciekawa i momentami można zauważyć nawiązania do innych horrorów o zombie np. "Dawn Of The Dead" jak i "28 Days Later". Co do postaci i aktorów ich grających to są bardzo ciekawe i barwne. Sam główny bohater to typowy nieudacznik i aktor grający go świetnie to pokazał. Mógłbym powiedzieć że bohaterowie filmu w trudnych sytuacjach zachowują się strasznie głupio np. kiedy nasz bohater atakowany jest przez zombie, jego kolega pstryka mu zdjęcia. Co może nas nieźle rozśmieszyć. Takich momentów jest bardzo dużo. Co do muzyki to jest strasznie ciekawa i na pewno nie trudno ją usłyszeć. Od razu rzuca się w oczy. W większości są to wesołe i miłe dźwięki, ale gdy coś zaczyna się dziać muzyka ścisza się i w tle słychać cichą groźną muzyczkę. Minusem filmu jest to, że traci on w pewnym momencie swój komediowy styl i zamienia się w dramat co strasznie zaczyna nudzić. Aktorzy zaczynają wtedy rozmawiać o jakiś głupotach. Chociaż że film jest pół horrorem, pół komedią nie brak w nim krwawych scen, a nawet gore pojawia się w pewnym momencie co może być zaskoczeniem dla wielu osób i wielkim plusem dla miłośników Gore. Sama charakteryzacja zombie jest tak wspaniała że spokojnie może konkurować z innymi filmami o zombie.

Podsumowując: Jest to świetna komedia o zombie, która z wielkim szacunkiem odnosi się do horrorów tego typu. Chociaż czasami nudzi to i tak warto ją obejrzeć.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: VIGGO

 
     
 ::GALERIA::