::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Siostry

::
REŻYSERIA::
Brian De Palma


::SCENARIUSZ::
Brian De Palma,
Louisa Rose


::MUZYKA::
Bernard Herrmann

::ROK::
1973

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Margot Kidder
Jennifer Salt
Charles Durning
William Finley
Lisle Wilson

::PLUSY::
+ Muzyka
+ W filmie zostały wykorzystane świetne pomysły
+ Bardzo dobra gra aktorów

::MINUSY::
- Małą ilość scen z horroru
- Nie do końca horror

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SISTARS

 

Sisters jest jednym z filmów znanego już nam z "Carrie" czy "Mission Imposible" Briana De Palma na podstawie historii o tym samym tytule napisana przez Briana De Palma , producentem filmu jest Edward R. Pressman, występują w nim między innymi Margot Kidder, Jennifer Salt, Charles Durning i inni.

Danielle spotyka w pubie mężczyznę i spędza z nim noc. Następny dzień okazał się być urodzinami Danielle i jej siostry Dominique. Mężczyzna chce pomóc dziewczynie i wybiera się po zakupy - tabletki bez, których Danielle nie może sobie poradzić i zaczyna wariować. Wpadł na pomysł kupienia jeszcze tortu dla sióstr. Ubierając się słyszy kłótnie dziewcząt i przez przypadek strąca z umywalki tabletki dziewczyny. Danielle czuje co dnia okropny ból przez co musi brać leki, już po wzięciu pierwszej tabletki czuje ulgę, bierze trzy dziennie ale nie mogła znaleźć pozostałych dwóch, wpada w panikę bo ból się nasila i ma nieprzewidywalne konsekwencje. Dziewczyna przez cały czas jest obserwowana i pilnowana przez byłego męża Emila ( Bill Finley ). Na początku przeszkadza jej jego obecność ale jednak jest dla niej bardzo pomocny i zjawia się we właściwym momencie. Reporterka Grace Collier widzi morderstwo mężczyzny i postanawia dowiedzieć się co się stało, narażając przy tym swoje życie, dowiaduje się różnych rzeczy które ja przerażają i postanawia zaprzestać już poszukiwań.

Jest to dość nietypowy horror, bo brakuje w nim wielu scen na przykład bardziej drastycznych, czy efektu grozy. Zdecydowanie zasługuje tylko na miano thrilleru. Film jednak polecam, bo jest wyjątkowy, trzyma w napięciu do końca - powoli ukazywana jest prawda historii, ale koniec zwala z nóg (osobiście nie spodziewałam się takiego zakończenia). Plusem filmu jest trzymająca w napięciu historia i zagadka identyfikacji mordercy. Minusem jest brak tych efektów typowych dla horrorów, niewidoczny mord mężczyzny.

Przyznam, że po początku oglądania filmu chciałam z tego zrezygnować, ale po obejrzeniu morderstwa chciałam się dowiedzieć kim jest morderca, bo to do końca nie było pokazane. Film pokazuje również problem psychiki sióstr bliźniaczek syjamskich, co się dzieje po ich rozdzieleniu, jak przeżywają to. Mi to dało do myślenia, bo nigdy nie myślimy o tym co oni czują a jednak ma to swoje skutki czasem przerażające.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::