::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

SS Girls

::
REŻYSERIA::
Bruno Mattei

::SCENARIUSZ::
Giacinto Bonacquisti,
Bruno Mattei


::MUZYKA::
 
Gianni Marchetti

::ROK::
1977

::CZAS TRWANIA::
93 min.

::OBSADA::
Gabriele Carrara
Marina Daunia
Macha Magall
Vassili Karis
Tamara Triffez

::PLUSY::
+ Brutalność
+ Piękne kobiety
+ Dla lubiących sado-maso

::MINUSY::
- Debilny od wykonania po grę aktorska
- Marna kopia
- Moralność nakazuje mi potępienie tego obrazu
- Dla świrów (tylko oni będą mieli z tego filmu radochę)

::OCENA FILMU::
3/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SS GIRLS

 

Obraz SS Girls ciężko ocenić, szczególnie z moralnego punktu widzenia, gdyż temat ten – II Wojna Światowa dla wielu ludzi jest trudny, a wspominanie go w taki sposób jak przedstawił go nam w swoim filmie Bruno Mattei wydaje się być co najmniej niestosowne. Dlatego osobiści bojkotuję ten film dając mu najniższą z możliwych ocen- 1, a ponad to moim zdaniem pozycję tą raczej powinno kwalifikować się nie jako horror, ale wyrafinowaną perwersję dla zboczeńców.

Fabuła produkcji, przedstawia się następująco. W szeregach III Rzeszy pada pomysł na utworzenie specjalnego oddziału kobiet żołnierzy, których zadaniem obok dawania przyjemności kompanom, będzie torturowanie i wyciąganie zeznań z zatrzymanych i przetrzymywanych w obozach wrogów Hitlerowskiego systemu śmierci. Do oddziału werbowane są prostytutki, które po odbyciu szkolenia, uczone są zadawać ból, używając do tego wyrafinowanych i bardzo okrutnych przyrządów oraz technik.

To właśnie do nich kierowani są wszyscy wrogowie Rzeszy, którzy nie chcą, lub nie mogą, przyznać się do zarzucanych im czynów. Dziewczęta prowadzą bardzo skuteczną politykę przesłuchań, a Oddział SS girls doskonale spełnia swoją rolę. Na tym głównie upływa im czas, ale nie tylko ponieważ potrafią one znacznie więcej, a przy tym są bardzo urodziwe co przy połączeniu tych cech sprawia ,że obok doskonałych maszyn do zabijania stają się cudownymi kochankami, tak porządnymi przez męską część garnizonu. Dostajemy więc obok licznych scen tortur, także wiele łóżkowych (które jednak nie wiele różnią się od tych pierwszych).

O SS Girls można powiedzieć wiele złego i tylko złego, gdyż począwszy od produkcji poprzez efekty specjalne a na scenariuszu kończąc jest to dzieło ułomne. Po obejrzeniu filmu przychodzi mi jedno pytanie na myśl . Po co kręcić jeszcze raz ten sam film tylko gorzej ? Tak jest ,ponieważ obraz ten jako wysoko budżetowa produkcja nazi-gore trafił na rynek kilka lat wcześniej od opisywanych tu SS Girls . Więc mamy dwa takie same filmy, o różnych tytułach, ale w zasadzie niewiele się od siebie różniące z których jeden to maxymalny gniot, natomiast drugi (pierwowzór) to całkiem ciekawa mieszanka horroru/sadistical/gore utrzymana w klimacie obozów zagłady z czasów II Wojny Światowej . Polecam wiec zapoznanie się nie z SS Girls, ale z "Salon Kitty" .

Podsumowując: Film nawet nie przeciętny, którego marne wykonanie nie pozwala wysiedzieć w fotelu tych 93 minut, do napisów końcowych. Który jest tylko marnym klonem swojego pierwowzoru. Przez większość czasu trwania filmu oglądamy nagie dziewczyny w Niemieckich mundurach z czasów III Rzeszy torturujące więźniów, lub uprawiające sex ze swoimi kompanami żołnierzami . Polecam jedynie zatwardziałym miłośnikom gatunku.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PARANOID ANDROID

 
     
 ::GALERIA::