::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną 2

::
REŻYSERIA::
Tobe Hooper

::SCENARIUSZ::
 L.M. Kit Carson

::MUZYKA::
 Danny Elfman
Tobe Hooper
Jerry Lambert

::ROK::
1986

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Marilyn Burns
Allen Danziger
William Vail
Teri McMinn
Gunnar Hansen
John Dugan
Paul A. Partain
Edwin Neal
Jim Siedow
Robert Courtin
John Martin Ivey
Kinky Friedman
Judy Kelly

::PLUSY::
+ Historia rodziny kanibalistycznej
+ Muzyka


::MINUSY::
- Kiepska kontynuacja
- Zrezygnowanie z brutalności
- Efekty specjalne, gra aktorów

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


TEXAS CHAINSAW MASSACRE 2

 

Dwójka pijanych, młodych ludzi jadąc przez Teksas słucha miejskiego radia. Dj-ka prowadząca audycję otrzymuje od nich telefon. Ich wygłupy zostają zarejestrowane przez radio. Jednak to nie koniec. Ich głupota doprowadza do tego, że w pogoni za nimi wyrusza kanibalistyczna rodzina. Dopada ich i bestialsko morduje. Całe zajście nagrane zostaje przez miejscową Dj-kę. Jednak od tej pory jej życie będzie zagrożone. Z pomocą nadciąga szeryf. Teraz sami muszą przeciwstawić się krwiożerczej rodzince, by przeżyć...

Film opisuje rodzinę nie znającą umiaru. Atakującą ludzi piłami spalinowymi i innymi tego typu narzędziami. Swoje ofiary składają w miejscu, gdzie obecnie zamieszkują. Jednak zdarzało się i tak, że niektóre osoby, które do siebie przywozili były jeszcze żywe. Za nim je zabito, okrutnie je torturowano. Leatherface był najgorszy z nich wszystkich, obdzierał swoje ofiary ze skóry, a z niej robił swoje maski na twarz. Opis filmu i motywy, które opisałem są wręcz rewelacyjne. Jednak to nie jest już to samo co poprzednia część. Historia ta straciła bardzo wiele. Autor postanowił wprowadzić masę czarnego humoru, który prawdę powiedziawszy popsuł tą kompozycję. W filmie można zobaczyć za dużo bezsensownych i monotonnych akcji, które do niczego nie prowadzą. Tak po dłuższym zastanowieniu można wywnioskować, że akurat druga część "Texas Chainsaw Massacre" była w ogóle nie potrzebna. Nie wnosi nic nowego do całej serii, a jeszcze ją pogłębia. Najdziwniejsze jest to, że reżyserem jest Tobe Hooper, który wyniósł na wyżyny pierwowzór uznawany za rarytas w świecie kina grozy.

"Texas Chainsaw Massacre 2" jako horror spełnia wszystkie wymogi, lecz po oglądnięciu pierwowzoru nie czuje się tej satysfakcji. Tym razem przenosimy się z mrocznej posiadłości kanibalistycznej rodziny do miejsca przypominającego starą, opuszczoną kopalnię. Jej scenografia wielokrotnie doprowadza widza do śmiechu. Wyglądem bardziej przypomina gabinet figur woskowych, niż miejsce pochówku, czy nawet spiżarni na ludzi. Czasami film przeradza się w beznadziejna parodię "Texas Chainsaw Massacre". Tym razem Tobe Hooper zrezygnował z dużej brutalności, która towarzyszyła pierwszej części, dlatego też film stracił na swoim klimacie i przypomina bardziej czarną komedie niż jakikolwiek film grozy. Efekty specjalne nie są dobre, powiedziałbym, że są przeciętne, jak dla tej kompozycji. Mógłbym stwierdzić, że wszystkie starania ekipy przeszły na muzykę, która dobrze odzwierciedla atmosferę filmu. Czasami nawet dzięki niej można się przestraszyć, ale to rzadkość. Gra aktorów nie jest zbyt przekonywująca, odbębnili swoją robotę i nie wnieśli swoją grą prawie nic. Jest to jedyna część, gdzie rodzinka kanibali staje się ofiarami. Przyczynia się do tego szeryf, który nie spocznie do póty do póki ich nie wykończy.

"Texas Chainsaw Massacre 2" jest kiepską kontynuacją kultowej pierwszej części. Film stoi na słabym poziomie, z powodów wyżej wymienionych. Prawdę powiedziawszy jest to marna produkcja, która nie powinna być przypisywana tej serii. Ciężko powiedzieć coś dobrego o tym filmie. Jedyne powiązanie z pierwowzorem to kanibalistyczna rodzina. A tak poza tym, film nie prezentuje się zbyt dobrze. Ciężko porównywać obie te części, są to kompletnie dwa inne światy. Dwójka nie dorównuje pierwowzorowi do pięt. Polecam go fanom całej serii i ciekawskim.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::