::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną 4

::
REŻYSERIA::
Kim Henkel

::SCENARIUSZ::
Kim Henkel

::MUZYKA::
Wayne Bell

::ROK::
1995

::CZAS TRWANIA::
84 min.

::OBSADA::
Matthew McConaughey
Robert Jacks
Tonie Perensky
Joe Stevens
Lisa Marie Newmyer
John Harrison
Tyler Cone
James Gale
Angee Hughes
Renée Zellweger
David Laurence
Jeanette Wiggins

::PLUSY::
+ Historia rodziny kanibalistycznej
+ Klimat
+ Aktorstwo


::MINUSY::
- Kiepska kontynuacja
- Mało brutalności
- Efekty specjalne

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


TEXAS CHAINSAW MASSACRE 4: THE NEXT GENERATION

 

Podczas balu maturalnego czwórka nastolatków znudzona imprezą postanawia rozerwać się w inny sposób. Wsiadają do samochodu i ruszają w podróż. Dziwnym trafem napotykają na objazd, który prowadzi do lasu. Jednak tam zaczynają się ich kłopoty. Najpierw ich samochód ulega wypadkowi, a później stają się celem kanibalistycznych ludzi...

Wydawać by się mogło, że historia ta opowiedziana była od deski do deski. Jednak autorzy najprawdopodobniej łakomi na pieniądze nie ustają w wymyślaniu nowych to opowieści. Jak widać dużo się nie zmieniło w porównaniu do poprzedniej części. Jednakże klimat filmu upadł i to bardzo. Choć groza wyczuwalna jest na każdym kroku to podczas oglądania nie czuje się już tej satysfakcji co przy trzeciej części. Nie mówię, że jest to kiepska kontynuacja. Jednak coś się tutaj zmieniło i nie pozwala na dobre przyswojenie tej części. Miejsce akcji nie zmieniło się. Dalej siedziba kanibali obsadzona jest w straszliwym lesie, gdzie zrobili sobie "zawody w polowaniu na żywe mięso". Nieustannie towarzyszy nam lekki niepokój, co tak naprawdę zaraz się zdarzy i kto padnie ofiarą kanibali. Ciężko mówić, że w tej części występuje efekt zaskoczenia. Oglądając poprzednie części możemy wywnioskować, gdzie coś dobrego się wydarzy.

"Texas Chainsaw Massacre 4" to jak na razie ostatnia część sagi, jednak w planach jest jeszcze jedna. Data jej premiery przypada w tym roku, a dokładniej szóstego października. Wtenczas się okaże, czy zmagania ludzi z kanibalistyczną rodziną będą miały dobry finisz, a raczej początek, bo ów film zatytułowany jest "Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną: Początek". Pożyjemy, zobaczymy i ocenimy. Wkraczając w końcową fazę recenzji opiszę jeszcze elementy techniczne, które dość dobrze wypadają w porównaniu do poprzednich części. Jedynym mankamentem są efekty specjalne, które leżały od początku sagi. Tym razem reżyser pracował z aktorami z pierwszego planu. A jak można zauważyć podczas projekcji są to dość znane gwiazdy. Niezmiennym dobrym elementem towarzyszącym od początku jest scenografia. To ona wprowadza widza w niezapomniane plenery i ciemne zakamarki świata kanibali. A na koniec muzyka. Jej udział jest bardzo duży. To ona jest stymulatorem klimatu, wielokrotnie doprowadza widza do stanu zaniepokojenia i lekkiego strachu. Prawdę mówiąc "Texas Chainsaw Massacre 4" jest średniej klasy filmem, ale na pewno lepszym od niefortunnej dwójki. Dlatego czym prędzej zobacz ostatnią część sagi i przekonaj się, czy warto było poświęcić czas na oglądanie.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::