::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Tomos

::
REŻYSERIA::
Piotr Adamczewski, Tomasz Gordon, Zbigniew Kajdanowski

::SCENARIUSZ::
Piotr Adamczewski, Tomasz Gordon, Zbigniew Kajdanowski

::MUZYKA::
Tomasz Gordon

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
13 min.

::OBSADA::
Przemysław Lipowski,
Małgorzata Błażejczyk, Magdalena Karczewska, Katarzyna Kuczek

::PLUSY::
+ Polskie kino niezależne

::MINUSY::
- Fabuła
- Efekty specjalne, muzyka, aktorstwo
- Cała reszta

::OCENA FILMU::
3/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


TOMOS (FLEGMA # 2)

 

Akcja filmu toczy się w pokoju głównego bohatera Tomasza (Przemysław Lipowski). Panicznie boi się wyjść z mieszkania, z obawy że zła siła zabije go. Ciągle ma przywidzenia z ładnymi panienkami, odtrąca swoja kobietę, by zaspokoiły go inne. Wydaje mu się że kieruje swoim życiem ale tak nie jest …

Ruch Odnowy Filmu – Flegma, wypuszcza film „Tomos” nad którym pracowali Piotr Adamczewski, Tomasz Gordon i Zbigniew Kajdanowski. Flegma wypuszcza na rynek kolejny film. Jest on o wiele krótszy niż poprzednik, trwa on ok. 13 minut bez napisów końcowych (trwają ok. 3 minuty). Fabuła filmu jest kompletnie niezrozumiała, co chwilę pojawia się nowy wątek, którego w ostateczności jest śmierć. Muzyka Tomasz Gordon jak pamiętamy powinna oddawać klimat filmu, a tu nie wiem co się dzieje. Nie dość, że nie pasuje do akcji, to jeszcze chyba chłopaki z Flegmy zrobili sobie niezłe jaja. Możemy posłuchać w „Tomosie” lekki rock, a na samym końcu coś w stylu country ( jest to bardzo śmieszne ). Nie dość, że w filmie zagrało tylko czterech aktorów ( Tomasz – Przemysław Lipowski, Ewa – Małgorzata Błażejczyk, Lilith – Magdalena Karczewska, Lamia – Katarzyna Kuczek ) to jeszcze w sposób bardzo śmieszny zagrali swoje role, widać amatorszczyznę.  Po prostu, kino niezależne nie ma dobrych aktorów, najprawdopodobniej świadczą o tym fundusze jakie posiadają na zrobienie filmu. Ale trochę bez przesady, możemy zobaczyć w „Tomosie” jaka przestrzeń dzieli nas do kina zachodniego.  

„Tomos” jest filmem kina niezależnego, trwającym bardzo długo aż 16 minut. Wszystkie elementy filmu przesądzają o tym, że współczesny oglądający nie przyswoi sobie polskiego horroru do gustu. Wszystko w „Tomosie” jest na minus, no chyba że panienki występujące ( im dam plus ).  


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 


 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::