::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Wirus

::
REŻYSERIA::
John Bruno

::SCENARIUSZ::
Chuck Pfarrer

::MUZYKA::
Joel McNelly

::ROK::
1998

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Jamie Lee Curtis
William Baldwin
Donald Sutherland
Joanna Pacuła
Marshall Bell
Julio Oscar Mechoso
Sherman Augustus
Cliff Curtis
Yuri Chervotkin
Keith Flippen
Levani Outchaneichvili

::PLUSY::
+ Efekty specjalne
+ Doborowa obsada
+ Klimatyczne miejsce akcji


::MINUSY::
- Sprawdza się bardziej jako film s-f
- Film czasami staje się nudny i głupkowaty

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


VIRUS

 

Załoga amerykańskiego holownika wchodzi na pokład opustoszałego okrętu badawczego. Jedyną żywą istotą, jaką napotykają, jest Nadia. Przerażona, z trudem opowiada o tym, co zaszło: obca forma życia przedostała się za pomocą satelity ze stacji Mir i zapanowała nad systemami komputerowymi statku. Wymordowała wszystkich członków załogi, a z części ich ciał i elektronicznych podzespołów, skonstruowała monstrum, którego celem jest zniszczenie panującego na ziemi wirusa, czyli gatunku ludzkiego. Jeżeli obca forma życia przedostanie się z pokładu statku na planetę, wkrótce po ludzkości pozostanie tylko wspomnienie... Nadia i grupa Amerykanów nie mają więc wiele czasu by przygotować się do decydującego starcia.

O filmie nie możemy do końca powiedzieć, że jest horrorem, tylko raczej filmem S-f z elementami horroru. Obraz lekko nas straszy, a zadziwia świetnymi efektami specjalnymi.  Nie należy do bardzo dobrych filmów, gdyż przez jakieś 40 minut obsypuje nas lawiną nudy i tandetnych tekstów. Ratuje go końcówka i świetni aktorzy. Jak na jeden film jest tu pełno gwiazd: od Jamie Lee Curtis po Donalda Sutherlanda. Znajdziemy tutaj także polski akcent: Joanna Pacuła, która wcieliła się w postać Nadii. Muzyce zarzucić nic nie możemy, chociaż mnie raczej nie rzucała się w uszy i niemal nic z niej nie pamiętam. Co do efektów specjalnych, jak już wspominałem, są niesamowicie dobre. W końcu film wyreżyserował sam John Bruno, który uznawany jest za mistrza w tej dziedzinie ("Otchłań", "Pogromcy Duchów"), nie mógł zatem sobie pozwolić, by w jego filmie zabrakło tego aspektu. Dużego plusa ma u mnie także miejsce akcji całego filmu, a jest nim opuszczony statek pełen mrocznych tajemnic, co akurat twórcy filmu prawie w ogóle nie wykorzystali.

Ogólnie rzecz biorąc film nie straszy, a „jedynie” zachwyca efektami specjalnymi; nudzi, ale ma znakomitą obsadę. Polecam tym, którzy chcą obejrzeć filmik S-f z pantenonem gwiazd ;)


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD


 

 


 


AUTOR: VIGGO

 
     
 ::GALERIA::