SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

PIRANHA 3DD 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Pirania 3DD

::REŻYSERIA::
John Gulager

::SCENARIUSZ::
Patrick Melton, Joel Soisson, Marcus Dunstan

::MUZYKA::
Elia Cmiral

::OBSADA::
Danielle Panabaker, Matt Bush, David Koechner

::KRAJ::
USA

::ROK::
2012

::CZAS TRWANIA::
82 min.


 
 

Kontynuacja „Piranii 3D”, której akcja rozgrywa się rok po tragicznych wydarzeniach znad jeziora Victoria. Chet po raz kolejny otwiera park wodny, tym razem jest on zamknięty i według niego nic z zewnątrz się nie przedostanie. Jednak dzięki swojej głupocie i chęci łatwego zysku, pobiera wodę z głębin, a wraz z nią krwiożercze piranie…

  

„Pirania 3DD” to kolejny film, w którym zobaczymy standardowy obraz przedstawiany przez amerykanów – niezłe lokacje, masę golizny, roznegliżowane kobiety… Produkcja ta nie wnosi nic nowego w świat kinematografii. Już pierwsza część, czyli „Pirania 3D”, przygotowała nas czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Po oglądnięciu filmu możemy stwierdzić, że nic konkretnego nie zostało nam przedstawione. Fabuła praktycznie niczym się nie różni od swojego poprzednika. Bardzo duże nawiązanie widzę również do „Szczęk 2”, tylko, że tam mogliśmy czuć narastający niepokój, jak również odpowiedni klimat. Akurat w tym filmie tego nie ma. Na pewno na co się natkniecie to specyficzne poczucie humoru, które czasami jest tak żenujące, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Nie wiem po co w scenariuszu znalazł się David Hasselhoff, wyciągnięty prosto ze „Słonecznego Patrolu”. Pokazywane są jego triki, bieg oraz głupia gadka. Po prostu żenujące. Wszystkie postacie cechuje brak osobowości, tendencyjne dialogi oraz nieuzasadnione zachowanie.

  

Zauważalna jest bardzo duża praca ludzi od efektów specjalnych. Komputery były wykorzystywane w wielu scenach, co jest mocno widoczne. Świetna charakteryzacja Piranii, dzięki której mamy jakiekolwiek powiązanie do horroru. Film nie buduje żadnego napięcia. Nie straszy, lecz bawi. Wielką frajdę sprawi ostatnia rzeźnia, trwająca około dwudziestu minut, gdzie rozczłonkowani ludzie latają po całym ekranie. Ścieżka dźwiękowa nie powala na kolana. Jeśli nudzicie się wieczorem, to „Pirania 3DD” jest właśnie na taki dzień. 

::PLUSY::
+ czarny humor,
+ lokacje,

::MINUSY::
- cała reszta

::OCENA FILMU::
4
/10 

   

AUTOR: PASTOR