SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

SILENT HILL: REVELATION 3D 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Silent Hill: Apokalipsa 3D

::REŻYSERIA::
Michael J. Bassett

::SCENARIUSZ::
Michael J. Bassett

::MUZYKA::
Akira Yamaoka,
Jeff Danna

::OBSADA::
Adelaide Clemens, Kit Harington, Sean Bean...

::KRAJ::
USA, Kanada, Francja

::ROK::
2012

::CZAS TRWANIA::
94 min.


 
 

Heather Mason wraz ze swoim ojcem przez wiele lat ucieka przed złymi mocami. Tuż przed jej osiemnastymi urodzinami zaczynają ją nękać koszmary. Niektóre z nich przeplatają się z jej rzeczywistością. Gdy znika jej ojciec, a ona sama odkrywa, że nie jest tą osobą, za którą się uważała. Zaczyna się prawdziwe piekło. Musi odnaleźć Silent Hill, miasto, które widzi w swoich wizjach i snach. Czy Heather odkryje prawdę kim naprawdę jest?

  

Po ponad pięciu latach na ekrany kin wchodzi druga część „Silent Hill”, mimo tak długiej przerwy od wydania pierwszej odsłony, film nie powala na kolana. Mimo zastosowania  technologii 3D trzeba pogodzić się z małą porażką. Użyte efekty 3D nie do końca przekonują, tych efektownych jest zbyt mało, aby ten film mógł się podobać. Charakteryzacja postaci, jak i samych lokacji jest rewelacyjna. Pomysł połączenia dwóch światów był bardzo dobry, jednak za dużo wykorzystywany, aby tylko przeciągnąć film o kilka minut. Oczywiście nie zabrakło wątku miłosnego, który w tym przypadku jest chybiony i w ogóle niepotrzebny.

  

Bardzo istotnym elementem jest linia melodyczna, jak i sam dźwięk, który ustala w danej chwili specyficzny i mroczny klimat. Tak naprawdę to tylko on trzyma widza w napięciu. W filmie wystąpiło kilku kluczowych, amerykańskich aktorów, jednak mimo tego nie zauważa się ich obeznania z kinematografią. Większość postaci, w które się wcielili są pozbawione osobowości i postępują „przygłupio”. Używane teksty nie zawsze są na najwyższym poziomie. Czasami to co oczywiste przedstawiane jest w sposób groteskowy, na przykład: tekst wymawiany przez jedną z postaci „idzie ciemność’, no i ciemność przyszła. Mimo niektórych uchybień, film na pewno w jakimś stopniu spodoba się fanom gry, a reszta musi zaakceptować go takim, jakim jest. 

::PLUSY::
+ technologia 3D
+ połączeni dwóch światów
+ charakteryzacja świata mroku
+ efekty specjalne oraz dźwiękowe

::MINUSY::
- nie dla wszystkich widzów
- czasami występują bezsensowne dialogi

::OCENA FILMU::
5
/10 

   

AUTOR: PASTOR