SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

TEXAS CHAINSAW 3D 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Piła Mechaniczna 3D

::REŻYSERIA::
John Luessenhop

::SCENARIUSZ::
Kirsten Elms, Adam Marcus, Debra Sullivan, Stephen Susco

::MUZYKA::
John Frizzell

::OBSADA::
Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz, Scott Eastwood

::KRAJ::
USA

::ROK::
2013

::CZAS TRWANIA::
92 min.


 
 

Dwadzieścia lat temu w miasteczku Newt doszło do prawdziwej masakry. Mieszkająca tam rodzina Sawyerów lubowała się w mięsie ludzkim. Zwabiała do swojego domu turystów i urządzała im jatkę. Leatherface był tym najgorszym, to on rozczłonkowywał ciała a z ich skóry tworzył dla siebie maski. Pewnego dnia role się odwróciły, dom Sawyerów został kompletnie spalony. Z życiem uszła tylko mała dziewczynka, która została „porwana” przez Arlene i Gavina. W wieku dwudziestu lat Heather dowiaduje się, że jest adoptowana i otrzymała spadek po swojej prawdziwej rodzinie. Wraz z grupką przyjaciół postanawia zobaczyć to co odziedziczyła. Na miejscu okazuje się, że jest w posiadaniu przepięknej posiadłości z wielkim domem. Nie wie tylko, że mieszka w nim jeden mieszkaniec, który chroniąc się pod ziemią przeżył masakrę – Leatherface. Od teraz zacznie się prawdziwy koszmar dla Heather, jej przyjaciół i oprawców jego rodziny…

  

Nowa odsłona „Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną” to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części. Na początku zostają nam przypomniane najlepsze urywki z pierwowzory Hoopera a chwilę później przechodzimy do linczu na rodzinie Leatherface’a. Tylko jemu i jego kuzynce udało się przetrwać tą rzeź. Oczywiście jak zawsze w takich filmach to bywa, zemsta ponad wszystko. Osobiście uważam, że film trzyma fason i klimat, może nie oryginału, ale na pewno większości części. Jak przystało na „Teksańską…” pojawia się tutaj kilka ciekawych scen gore, rozczłonkowywanie ciała piłą spalinową, wieszanie na haku, odcinanie skóry twarzy, palców… Nie można zapomnieć, że w takich momentach ludzie od efektów specjalnych troili się by sprostać wyzwaniu. Jak dla mnie jest ok. Bardzo dobry podkład dźwiękowy, który wielokrotnie podtrzymuje atmosferę grozy.

  

„Piła Mechaniczna 3D” trzyma podobny fason z lokacjami, które są bardzo dobrze wyszukane. Oglądając produkcję należy się nastawić, że filmowcy nie podadzą Wam typowego horroru, ponieważ jak zawsze to w takich obrazach bywa, trzeba nastawić się również na małą dawkę czarnego humoru. Połączenie tych dwóch elementów sprawia, że widz dostaje kompletne dzieło na tacy. To również dzięki dobrze odegranym rolą nie można mieć pretensji do tej produkcji. W filmie straszy nas efekt zaskoczenia oraz obrzydliwe sceny. Ja ze swojej strony polecam. 

::PLUSY::
+ klimat
+ gra aktorska
+ lokacje
+ efekty specjalne

::MINUSY::
- czasami nudzi i jest przewidywalny

::OCENA FILMU::
7
/10 

   

AUTOR: PASTOR