ZOMBIAKI II: ATAK NA MOSKWĘ  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

 :: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Zombiaki II: Atak Na Moskwę

:: TYTUŁ POLSKI ::
Zombiaki II: Atak Na Moskwę

:: AUTOR ::
Ignacy Trzewiczek

 :: WYDAWCA ::
Portal

 :: ROK WYDANIA ::
2010

:: RODZAJ GRY ::
RPG

:: ILOŚĆ KART ::
87

:: OCENA ::
5,5/6


:: GRĘ UDOSTĘPNIŁO NAM :: 

 


"Zombiaki 2: Atak Na Moskwę" to typowy sequel. Zasady gry nie zmieniły się w stosunku do pierwszej części tej gry, wszystko pozostaje bez zmian. To taktyczna gra karciano - planszowa przeznaczona dla dwóch graczy, tylko i wyłącznie dla dwóch, ponieważ naprzeciw siebie stają dwie rasy. Jeden z graczy wciela się w ludzi, a drugi w zombie.

Każdy z graczy otrzymuje po czterdzieści kart, z których poszczególne pełnią inne funkcje. Osoba, która wcieli się w postać człowieka, może jedynie się bronić używając wszystkich kart, które zostały mu przypisane. Zombiaki do przejścia mają pięć przecznic, które bronione są przez Twojego przeciwnika. Gra kończy się gdy zombiaki przejdą wszystkie przecznice, wtedy wygrywają lub gdy wyciągniesz kartę świt, wtedy wygrana jest dla ludzi.

Zasadnicza zmianą jest wygląd kart. Wydawca na kartach umieścił opis działania poszczególnych kart, co bardzo ułatwia początkującym graczom specyfikę i ich działanie. Kolejną nowością jest biała obwódka zamieszczona na kartach planszy, czyli tych kładzionych na stół, które posiadają efekty działania i po ich zastosowaniu są one odrzucane. Zlikwidowano karty "strzał", które zastąpiono kartami planszy do obrony, oczywiście jest to dobre posunięcie, ponieważ mamy większą różnorodność kart i więcej dobrej zabawy. Ludzie dostali bonus, więc zombiakom też trzeba było coś dać, a mianowicie, hordy bestii nauczyły się omijać przeszkody i skręcać. Jeśli ktoś grał w pierwszą część, pamięta, że to było udręką każdego zombiaka, teraz będziecie mogli nimi manewrować. Zmieniła się też wielkość kart, jak również ich design, który jest lepszy i wyraźniejszy.

Nie jest to gra, w której nie trzeba myśleć, to typowy RPG, gdzie aby wygrać, należy się trochę natrudzić. Rozgrywka nie trwa długo, maksymalnie będziecie grać półgodziny (to jest maksymalny czas gry, ponieważ normalna rozgrywka zajmuje około piętnastu minut). Instrukcja bardzo dobrze wyjaśnia co, gdzie i dlaczego. Nie powinniście mieć problemów z pierwszymi krokami w grze. Bywają takie momenty, w których nie będziecie mogli wytrzymać ze śmiechu z powodu komicznych tekstów i zagrań przeciwnika. Cena gry jest adekwatna do wykonania, ponieważ jest to niespełna 30zł. Polecam każdemu zagranie w "Zombiaki 2: Atak Na Moskwę", na pewno się nie zawiedziecie.

AUTOR: PASTOR

 


:: GALERIA ::[zobacz więcej kart]