ALL-NEW X-MEN: TAK INNI (TOM 4)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


ALL-NEW X-MEN: PRZYGODA W ŚWIECIE ULTIMATE (TOM 6)

Po pojawieniu się w naszych czasach Jean Grey, Beast, Cyclopsa, Icemana oraz Angela wiele się wydarzyło. Młodsze wersje samych siebie znając przyszłość chcieliby zmienić kilka rzeczy, w tym problem, że nie mogą wrócić do swoich czasów. Młodzi podopieczni Kitty Pride, pod nieobecność ich starszych wersji, odbierają dziwny sygnał, który wiedzie ich do mutantki posiadającej dużą moc, która otwiera drzwi między Uniwersami. Wystraszona, wysyła ich na inną Ziemię, do Świata Ultimate. Każdy ląduje gdzie indziej i pozna inny smak przygody spotykając inne postacie: Iceman z Ultimate Mole Manem, Beast z Ultimate Dooma, X-23 i Angel spotkają Jimmy'ego Hudsona, zaś Jean Grey trafi na Ultimate Spider-Mana – Milesa Moralesa. Czy uda się im odnaleźć i wrócą bezpiecznie do domu, a może stoczą trudna batalię z tamtejszymi X-Menami?

Szósty tom "All-New X-Men" to lekka lektura, która jest swoistym przerywnikiem w czytaniu wątku głównego odstawionego tym razem na boczny tor. Może i dobrze, ale ponownie Bendis serwuje nam podróże między Uniwersami. Trochę to męczy i ma się powoli dość. Mimo to, co oferuje nam fabuła nie jest czymś złym. Powiedzmy, że jest to solidny komiks bez większych fajerwerków. Mógłbym nawet stwierdzić, że dzięki takiemu odchyleniu od głównego wątku, bez problemu mogą zasiąść praktycznie wszyscy. Fajnie uchwycono wątek Jean Grey, która to najpierw spotyka się z Ultimate Spider-Mana, by z jego pomocą dotrzeć do Ultimate X-Men. Relacje pomiędzy postaciami również są na plus. Wszystko zmierza do połączenia X-Menów z obu światów, odnalezienie wspólnego języka i pokonanie groźnego przeciwnika. Bywa śmiesznie, emocjonująco i efektownie. Bendis ciekawie porównuje oba światy, jak również pokrótce przybliża nam sylwetki obu Jean Grey oraz Ultimate Spider-Mana.

Wizualnie jest całkiem dobrze, to Mahmud Asrar ponownie podjął się tej dość specyficznej roboty. Kadry są ostre, dynamiczne, z dobrze dobranymi kolorami. Może czasami kuleje drugi plan, ale można mu to wybaczyć. Podobnie, jak poprzednio, komiks to standard Egmontu, gdzie zastosowało dobre materiały, świetny nadruk i okładkę ze skrzydełkami. Nie zabrakło bonusu w postaci alternatywnych okładek. Każdy fan serii powinien zapoznać się z tym tomem, mimo iż nie do końca kontynuuje wydarzenia, które zmierzały by już do zakończenia tej serii.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
All-New X-Men: Przygoda w Świecie Ultimate

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
All-New X-Men: All-Different

:: SCENARIUSZ ::
Brian Michael Bendis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2018

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR