AVENGERS: SIEDMIU WSPANIAŁYCH (TOM 1)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


AVENGERS: SIEDMIU WSPANIAŁYCH (TOM 1)

"Tajne Wojny" zakończyły pewien etap w działaniach Avengers. "Avengers: Siedmiu Wspaniałych" to otwarcie nowego rozdziału, z nową drużyną i z nowym autorem. Pierwszy tom otwiera przygodę Mścicieli z "Marvel Now 2.0".

Rozpad drużyny Avengersów był nieunikniony. Jednak taka sytuacja nie może zbyt długo trwać. Nastąpiły bardzo poważne zmiany, a w nowym składzie pozostał jedynie Vision. Sam Wilson zastąpił Kapitana Amerykę, Thora jego odpowiednik płci żeńskiej. Do drużyny przystał również Iron Man, który jest bankrutem, a także młodzi - Ms. Marvel, Nova oraz Miles Morales. Nowo powstałą drużynę dzieli wiele, ciężko im się porozumieć, jednak gdy Ziemi grozi kolejny złoczyńca z kosmosu, muszą zażegnać wszystkie wewnętrzne spory i razem ruszyć przeciwko niemu...

Mark Waid całkowicie odmienił spuściznę po Hickmanie. Początkowo zostajemy lekko zdezorientowani, ponieważ ma się wrażenie, jakbyśmy cofali się do stanu sprzed lat. Autor raczy nas dość spokojnym początkiem, gdzie nic nie wskazuje, że zaraz akcja pójdzie w stronę Hickmana, czyli do wielowątkowej fabuły, gdzie ciężko się połapać. Mamy dość prosty przekaz, który nastawiony jest na tym etapie na wprowadzenie czytelnika i zapoznanie się z bohaterami. Mimo pokaźnych zasobów w uniwersum Marvela, Waid decyduje się stworzyć zespół z tak odmiennych postaci. Wydaje się, że są oni niezdolni do pracy w zespole, a ich dziwne życia nie napawają historii optymizmem. Skąd, więc "Siedmiu Wspaniałych"?

Wydarzenia, którymi byliśmy świadkami w "Tajnych Wojnach" sprawiły, że wszystko zostało stworzone na nowo. Światy się wymieszały, raczej ich bohaterowie, tworząc nową Ziemię. Nie mamy co narzekać, autor dość skrzętnie wybrał swoje główne postacie, odmienne kulturowe, posiadające różne moce i pochodzące z różnych "epok". Czasami przez to bywa śmiesznie, a świat młodych i tych doświadczonych superbohaterów jest zupełnie inny.

Mimo to historia ma coś w sobie, a sami bohaterowie przyciągają do siebie. Ich relacje nie są proste i stanowią trzon pierwszego tomu. Zaś wszystkie wspólne bitwy przybliżają ich do siebie. Autor nie pomija przybliżenia nam poszczególnych postaci. Czasami jest soczyście, gdy poznajemy każdego z osobna.

Warstwa graficzna stoi na dobrym poziomie. Animowany styl, z dość dobrą mimika twarzy, a także ilość detali. Może nie cały czas autor przedstawia nam kadry z dużą ilością szczegółów, ale nie powinniście na to narzekać. Również pod względem wydawniczym nie będziecie zawiedzeni. Podobnie, jak komiksy z serii Marvel NOW, tak również i te, wydane są w miękkiej oprawie, lecz z czarnym, a nie białym grzbietem. Jeżeli jesteście fanami superbohaterskich poczynań ze stajni Marvela to jest to pozycja obowiązkowa. Polecam.    

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Avengers tom 1: Siedmiu wspaniałych

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
All-New, All-Different Avengers Vol. 1: The Magnificent Seven

:: SCENARIUSZ ::
Mark Waid

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2019

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR