DEADPOOL: DEADPOOL W KOSMOSIE (TOM 9) /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


DEADPOOL: DEADPOOL W KOSMOSIE (TOM 9)

Na rynku pojawił się dziewiąty tom Najemnika z Nawijką, który to różni się od poprzednich wydań. Deadpool tym razem postanawia wyruszyć w kosmos, aby tam znaleźć rozwiązanie na nurtujący go problem. Nie mogąc poradzić sobie ze swoim arcywrogiem - Madcapem, wyrusza w poszukiwaniu odpowiedniej broni, która pomoże mu go unieszkodliwiać. Wiadomo, że gdzie pojawi się Deadpool, tam już nic nie będzie wyglądało tak samo...

Bogatość, a zarazem pomysłowość świata Marvela widać na każdym kroku. Nie do końca może przekonywać do siebie rozmiar komiksu, który wynosi zaledwie sto osiem stron. Mimo to spotkamy tutaj kilka ciekawych osobistości, jak członków Korpusu Nova, Szopa Rocketa, Kolekcji era, czy nawet Skrulli i Asgardczyków. Wplątani on i zostają w dziwną intrygę z Wadem w roli głównej. Co oznacza takie spotkanie? Oczywiście bęcki i sporo krwawej bijatyki. Wydaje sie, jakby linia fabularna odchodziła trochę na drugi plan, a prym wiodą niekończące się walki. Efektownie na pewno jest, ale juz gorzej z rozwijaniem samej historii.

Tam, gdzie Deadpool musi być śmiesznie. Ten aspekt nie zawodzi. Autor nawiązuje również do popkultury, jak na przykład do kultowego już Aliena, Predatora, czy Gwiezdnych Wojen. Powala nawiązanie do Knowhere. Duggan stara się jak może, co widać. Oczywiście wszystko zmierza do eventu "Tajne Imperium", a ten tom jest takim małym wprowadzeniem. Ciekawym dodatkiem jest historia złożona z dwudziestu okładek. To fajny dodatek, a nie absorbująca opowieść.

Graficznie nie ma co narzekać. Mike Hawthorne i Scott Koblish wykonali dobrze swoje zadanie. Kreska jest ładna, wyraźną, o czytelnych konturach, odpowiednim dynamizmie i świetnie dobranymi kolorami. Pod względem wydawniczym bez zmian. Jakość przede wszystkim. Bez problemów mogę polecić to wydanie.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Deadpool: World’s Greatest Vol. 9 – Deadpool in Space

:: SCENARIUSZ ::
Gerry Duggan

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2020

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
MICHAŁ N.