DEADPOOL: WOJOWNIKA ŚMIERĆ NIE TYKA (TOM 1 - MARVEL FRESH)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


DEADPOOL: WOJOWNIKA ŚMIERĆ NIE TYKA (TOM 1 - MARVEL FRESH)

Nowa seria wydawnicza Marvel Fresh objęła również Deadpoola. Bohater niesiony falą popularności ekranizacji kinowych, jak również opowieści z poprzednich serii Marvel NOW!, Marvel NOW! 2.0, jak również tych z serii Classic, doczekał się kolejnego restartu. Czy wyszło mu to na dobre? Przekonamy się już niebawem.

Album składa się z dwóch historii, które prezentują się dość nierówno. Pierwsza jest bardziej absorbująca i interesująca, i zapewnia niezłą rozrywkę. Deadpool próbuje na nowo poukładać sobie życie. Ponownie jako najemnik za pieniądze. Zlecenia, które otrzymuje nie do końca go satysfakcjonują. Wie, że bez większego zlecenia nie wybije się w tym świecie.  zlecenie samo wpada mu w ręce. Na Ziemię zmierza gigantyczny Celestianin. Jedyną osobą, która może go powstrzymać jest Wade... Deadpool w międzyczasie próbuje stworzyć swoją nową genezę, jak również zorganizować komiksowy event... Kolejna historia to prawdziwa pokręcona opowieść. Wade trafia do Dziwnoświata, gdzie nic nie jest normalne. Absurd goni absurd. Przyjdzie mu stawić czoło hordzie zombie, powalczy z kosmitami, jak również wprowadzi swój produkt na rynek oraz stworzy vloga...

Komiks od początku powala swoim humorem i kpieniem z niektórych tematów. Nie zawsze trafione dowcipy, ale dające uśmiech na twarzy. Zmiana autora wyszła serii na dobre. Deadpool kasuje sobie pamięć i musi zaczynać wszystko od początku. Deadpool ponownie wciela się w najemnika za pieniądze, który pragnie rozgłosu. Pytanie tylko, czy da się wymyślić coś, aby zaciekawić czytelnika. Można powiedzieć, że wszystko zaczyna się od początku i autor może ponownie wymyślić coś ciekawego. Szkoda tylko, że jego pomysły nie do końca są innowacyjne. Drugą przeszkodą są postaci, które oprócz samego Deadpoola i jego asystentki nie zapadają w pamięć. Komiks na pewno serwuje dobrą rozrywkę, Wade jest starym dobrym Deadpoolem, a rozrywka jest przednia. Akcja jest dynamiczna, brak jest tutaj większych przestojów generujących nudę. Należy dać serii chwilę wytchnienia i poczekać na rozwój sytuacji. Miejmy nadzieję, że wszystko zmierza ku lepszemu. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Deadpool: Wojownika śmierć nie tyka

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Deadpool vol. 1 – Mercin’ Hard For The Money

:: SCENARIUSZ ::
Skottie Young

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2021

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
MICHAŁ N.