DOKTOR STAR I KRÓLESTWO STRACONEJ PRZESZŁOŚCI  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


DOKTOR STAR I KRÓLESTWO STRACONEJ PRZESZŁOŚCI

Jim Robinson to kolejny bohater ze świata Czarnego Młota. Poznajemy historię, która rozgrywała się w czasie II Wojny Światowej. Jim był wtedy naukowcem i wynalazcą mogącym zmienić losy świata. Jego badania zainteresowały USA, która chciała go mieć po swojej stronie. Jim w pewnym momencie staje w posiadaniu nieziemskiej mocy, którą wykorzystuje na polu bitwy, jak również w kosmosie. Starcia z obcymi rasami, czy na Ziemi to nie jedyne zmartwienia Doktora Stara. Jim ma żonę i syna, których zaniedbał. Czy jego wojaże okazały się ważniejsze, niż rodzina? Czy uda mu się odzyskać pozytywne relacje z synem?

Lemire posiada swój specyficzny styl, który w zupełnie inny sposób przedstawia superbohatera. Otrzymujemy tutaj historię, w której poznajemy osobiste uczucia, rozterki, relacje międzyludzkie, a sam superbohater staje się po części osobą, którą żałujemy. Jego decyzje spowodowały, że odtrącił rodzinę, gdy był w pełni sił, wolał poświęcić się swojej działalności tej naukowej i tej superbohaterskiej. Teraz chce odbudować coś co wydaje się, że dawno przepadło. Lemire przedstawia tak historię, że nie jest kolejną głupia opowieścią, lecz na każdym kroku przemyślaną. Wydaje się w pewnym momencie, że działalność Jima to tylko wtrącenie do całości. Autor skupia się na czymś bardziej przyziemnym - rodzinie, chorobie... Stawia wiele pytań, na które każdy szuka odpowiedzi. Może dlatego ta historia jest taka wciągająca i wydaje się, że każdy może być takim Jimem.

Świat Czarnego Młota jest inny, niż ten znany z DC i Marvela. Jest tutaj lekka nuta świeżości, jednak i tak wydaje się, że autor inspirował się tamtymi Uniwersami. Poznajemy genezę głównego bohatera, która jest ciekawa i była wzorowana na Jamesie Robinsonie. Lemire i Max Fiumara stworzyli historię kompletną. Rysunki tego drugiego uzupełniają całość i wydaje się, że bez nich ciężko byłoby, aby ta historia istniała, mimo, że nie są to jakieś arcydzieła, realistyczne, lecz często schematyczne, a dziwnych kształtach, zaś kolorystyka jest rewelacyjna, żywa i trzymają odpowiedni schemat i klimat.

Podejmując się przeczytaniu kolejnej pozycji spod znaku "Czarnego Młota", musicie liczyć się z tym, że to nie Kolejna zwykła historia o bezmyślnych nawalankach, lecz opowieść o większych wartościach, tych bardziej przyziemnych. Bez problemu mogę polecić ja każdemu.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Doctor Star & The Kingdom of Lost Tomorrows

:: SCENARIUSZ ::
Jeff Lemire

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse

:: ROK WYDANIA ::
PL 2019

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR