GOTHAM CENTRAL: CORRIGAN (TOM 4)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


GOTHAM CENTRAL: CORRIGAN (TOM 4)

Ostatni tom „Gotham Central” składa się z czterech opowiadań, które w ciekawy sposób kończą spotkanie z gliniarzami z Gotham. Pierwsze z nich zatytułowane „Natura” opowiada o skorumpowanych gliniarzach, którzy podczas jednej z ciemnych akcji pozbywają się młodej dziewczyny, świadka zdarzenia w mrocznym zaułku. Do akcji wkraczają policjanci z Wydziału Poważnych Przestępstw. Czy znajdą sprawców?

Kolejna opowieść zatytułowana jest „Martwy Robin”. Opowiada o nikim innym, jak o martwym Robinie, który zostaje znaleziony na jednej z ulic. Pierwszym podejrzanym staje się sam Batman, jednak ujęcie go nie jest takie proste. Należy pamiętać, że komisarz Akins zakazał pojawiania się Mrocznemu Rycerzony i jego ekipie na ulicach, a swoim funkcjonariuszom nakazał zatrzymanie Batmana i Robinów. Ten chcąc zmniejszyć zagrożenie nakazał opuścić miasto. Rozwiązanie sprawy śmierci nie będzie takie proste, mimo, że na świadków powołują wszystkich, którzy mogliby pomóc. A co najdziwniejsze pojawia się ciało kolejnego Robina…

„Krwawa niedziela” to wprowadzenie w ten, w miarę normalny świat, nieprzesycony suberbohaterami, potężnych postaci, jak Shazam oraz szukającego gospodarza dla swojego nowego wcielenia Spectre. Co czeka detektywów? Czy będą mieli coś do powiedzenia? Jakie skutki będzie miał nadciągający Kryzys Nieskończoności?

Ostatnia, czwarta historia zatytułowana „Corrigan II” opowiada o szefie techników Jimie Corriganie, który jest chyba najbardziej skorumpowanym gliniarzem. Renee Montoya i Crispus Allen występują przeciwko Corriganowi. Okazuje się, że Jim ma dużo większy wpływ na działanie policji. Czy prywatne śledztwo Montoyi dobrnie do końca i uda się zapuszkować winnych?

Ostatni tom „Gotham Central” sprostał moim wymaganiom pod względem fabularnym. Dalej autorzy raczą nas wciągającymi historiami detektywów z Gotham, przesyconym korupcją, bestialskimi morderstwami i mrocznymi zagadkami. Panuje tutaj ponury klimat, a zarazem jest on wciągający, co pozwala nam na szybkie przebrnięcie przez kolejne strony. Poszczególne historie skrywają brudy mrocznego miasta i postępowań policji w prezentowanych śledztwach. Pojawiają się tutaj Teen Titans, czy na łamach trzeciego opowiadania prezentowany jest kosmiczny chaos, w postaci nadciągającego Kryzysu Nieskończoności i pojawienia się Spectre szukającego ciała do swojego nowego wcielenia. Mimo, iż nie ma tutaj trykociarzy lub pojawiają się jako tło, to ten komiks naprawdę może się podobać. Całego kolorytu dodaje prosty rysunek, prezentujący tylko wymagane elementy, bez większych szczegółów, mocna kreska, czasami niewyraźna i brudna, lecz z klimatem. A wybór pasteli sprawdza się w stu procentach, gdzie ograniczony wybór palety barw tworzy specyficzny klimat. Podobnie, jak poprzednie wydania to również wpakowane jest w lekko usztywnianą okładkę z świetnym nadrukiem i odpowiednią gramaturą papierze kredowym. Miła odskocznia od trykociarskich superbohaterów. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Gotham Central tom 4: Corrigan

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Gotham Central, Book 4: Corrigan

:: SCENARIUSZ ::
Ed Brubaker, Greg Rucka

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2017

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR