HALLOWEEN BLUES (TOMY 1-7)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HALLOWEEN BLUES (TOMY 1-7)

W 2009 roku na polskim rynku pojawia się zbiorcze wydanie "Halloween Blues". Składa się ono z siedmiu dotąd wydanych części: 1. Przepowiednie ; 2. Pisze do Ciebie z Gettysburga ; 3. Jak dwie krople wody ; 4. Nowe Życie ; 5. Zagubione Litery ; 6. Sweet Loreena ; 7. Remake.

Komiks opowiada historię Dany Anderson, która została zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Jeszcze dziwniejszym trafem jej mąż staje się głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa, ale traci pamięć i nie ma pojęcia czy popełnił ta zbrodnię. Codziennie ukazuje mu się duch Dany, który zmusza go do rozwikłania zagadki, która do najłatwiejszych nienależny. Czy mu się uda? Przekonacie się czytając komiks.

Egmont po raz kolejny wydał naprawdę ciekawą pozycję, a raczej zebrał "w kupę" to, co kiedyś ukazało się na polskim rynku. Ekskluzywne wydanie - twarda okładka z ciekawym projektem graficznym, papier kredowy z kolorowym nadrukiem. "Halloween Blues" to ciekawy komiks o tematyce kryminalnej, gdzie możemy zobaczyć talent Naszego rodaka - Zbigniewa Kasprzaka, który zajął się rysunkami. Bardzo dobra i oddająca realia kreska, od razu przekonuje czytelnika do siebie. Znakomity dobór kolorów, nie przesadzony i nie rozmyta paleta barw, nie tworzy dziwnych i niewidocznych kadrów. Kasprzak postawił na znakomita ostrość, dlatego też widoczne są wszystkie elementy na kadrze i nie musimy się domyślać co autor miał na myśli, co czasami ma miejsce. Podczas czytania miałem wrażenie, że dialogi są lekko denne, ale już po kilku stronach można się przyzwyczaić i nie czuć tego.  Komiks liczy sobie aż 336 stron, jednak nie przeszkadza to w czytaniu, ponieważ lekturę można rozłożyć na siedem etapów (siedem tomów), co bardzo ułatwia sprawę. Jedynym mankamentem jest cena, która na dzień dzisiejszy wynosi 149zł. Pozostaje mi tylko polecić komiks, ponieważ jest wart przeczytania.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Halloween Blues

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Halloween Blues

:: SCENARIUSZ ::
Mythic

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Le Lombard 2003-2009

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR