HELLBLAZER 3: CHORA MIŁOŚĆ  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HELLBLAZER 3: CHORA MIŁOŚĆ

John Constantine na początku komiksu to zwykły lump, który żebrze, by kupić sobie najtańsze trunki, jest brudny i zamieszkuje ulice. Nic go nie rusza i podoba mu się takie życie. Znajomość z młodym mężczyzną sprawia, że osiąga kompletne dno. Sprzedaje swoje ciało za pieniądze, jednak dzięki temu John na pewien czas ma jakiś dochód i może normalnie prosperować. Żeby tego było mało po Constantina upomina się demon, który zaczyna z nim ciekawą grę…

Constantine w tej części spotyka również króla wampirów, z którym rozprawia się szybko. Nie zabraknie także osadzenia Johna w odległych czasach II wojny światowej. Czy może Wam się spodobać trzecia cześć nieprzewidywalnego „Hellblazera”?

Trzecia część „Hellblazera” opowiada o miłości. Jak sam tytuł wskazuje jest to chora miłość, nie zawsze logiczna i akceptowalna przez niektórych. Jest to również obraz John, który osiąga kompletne dno, jednak widać, że człowiek w każdej chwili może podnieść się z kompletnego dołku i żyć „normalnie”. Bardzo dobra kreska, która nastraja cały trzeci tom. Świetny dobór kolorów. Ciekawy projekt okładki, który nie odbiega klimatycznie od pozostałych w serii. Komiks czyta się bardzo szybko, nie nudzi. Jak dla mnie jest to jak na razie najlepszy tom, jaki wyszedł, a to dlatego, że posiada najlepszą fabułę. „Hellblazer: Chora Miłość” to pozycja obowiązkowa, dlatego też każdy fan horroru powinien go przeczytać.

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hellblazer 3: Chora Miłość

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hellblazer: Tainted Love

:: SCENARIUSZ ::
Garth Ennis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo, 1998

:: ROK WYDANIA ::
 2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR