HELLBLAZER 4: PŁOMIEŃ POTĘPIENIA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HELLBLAZER 4: PŁOMIEŃ POTĘPIENIA

Constantine po starcie swojej ukochanej Kit, wyprowadza się z Londynu do Nowego Jorku, żeby zmienić otoczenie, zapomnieć o staracie i odbudować się psychicznie. Jednak jego podróż zostaje zakłócona przez swoich wrogów, miedzy innymi przez Pape Midnite – szamana voo doo, który pokazuje mu normalny NY, a także NY przypominający piekło. Co zrobi Constantine, aby przetrwać to „piekło”?

„Hellblazer: Płomień Potępienia” to dość ciekawa kontynuacja, w której napięcie i zwroty akcji rosną wraz z postępem czytania. Każda z czterech opowieści jest niezła, przybliżają samą postać Constantine. Fabularnie posiada mniejszą wartość, ponieważ nie mają one ze sobą większego powiązania, są to zlepki opowiadań, które ukazały się w USA ładnych parę lat temu i są wyciągnięte z różnych tomów, które miejmy nadzieję, że Wam się spodobają. Znajdziecie tutaj dużo brutalnych i makabrycznych kadrów oraz dużej ilości „łaciny”.

Nie zabrakło ciekawego projektu graficznego okładki, która już sama mówi nam, że będziemy mieć do czynienie z piekłem i jego mieszkańcami. Wydaje mi się również, że czym dalej idziemy, tym gorszą kreskę oglądamy. Oczywiście do prac Steve Dillona nie mam żadnych zastrzeżeń, który współpracował przy produkcji „Hellblazera” już wcześniej. Trochę gorzej prezentują się prace Willa Simpson. Kolorystyce nie mam nic do zarzucenia, ponieważ jest ona bardzo dobrze dobrana. Nie może zabraknąć czwartego tomu na Waszych półkach, mimo, że czwórka jest trochę gorsza od trójki, ale to zawsze i niezmiennie Consantine. Pozycja obowiązkowa. Polecam!!!

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hellblazer 4: Płomień Potępienia

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hellblazer: Damnation's Flame

:: SCENARIUSZ ::
Garth Ennis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo, 1998

:: ROK WYDANIA ::
 2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR