HELLBOY TOM 1: NASIENIE ZNISZCZENIA, OBUDZIĆ DIABŁA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


HELLBOY TOM 1: NASIENIE ZNISZCZENIA, OBUDZIĆ DIABŁA

W listopadzie 2017 roku, Egmont postanowił wznowić zakończoną już serię, która definitywnie została skończona. Tak przynajmniej ogłosił jej autor Mike Mignola. Trudno w to uwierzyć, że po tylu latach spotkań z Hellboyem to już koniec. Będą to ekskluzywne wydania zbiorcze, w twardej oprawie z niezłymi dodatkami na końcu. W komiksie znajdują się dwa tytuły – „Nasienie Zniszczenia” i „Obudzić Diabła”. Dla przypomnienia krótki zarys fabuły:

„Nasienie Zniszczenia”: Hellboy został przywołany na ziemię przez Sadu-Hema… Obecnie pracuje dla BBPO, zajmującego się zjawiskami paranormalnymi… Większość spraw przydzielanych Hellboyowi są dla niego i jego zespołu proste. Pewnego dnia wraz z Abe i Shermanem mają odwiedzić dwór Cavendishów. Niby wszystko wydaje się proste, jednak do chwili, gdy Hellboy spotka swojego, starego znajomego…

„Obudzić Diabła”: Zostaje skradziona trumna Vladimira Giurescu z gabinetu figur woskowych. Przedmiot o bardzo małej wartości dał do myślenia agentom z BBPO. Jak wiadomo, został on zgładzony przez Hitlera, który uznał go za zagrożenie dla Rzeszy. Możliwe jest, że jego ciało mogło znajdować się właśnie w tej trumnie. Agenci muszą jak najszybciej odnaleźć  ową trumnę, ponieważ umiejscowienie jej w specjalnej sali, z odpowiednim światłem księżyca może powołać go ponownie do życia. Czy trzem wysłanym zespołom uda namierzyć się ciało Vladimira, przed jego ponownym powstaniem?

Hellboy Mignoli to marka sama w sobie, a dodatkowo w takim wydaniu to rewelacja. Nie ma co zachwalać tego komiksu. Sukces osiągnął dzięki swojej znakomitej fabule i specyficznej kresce Mignoli. Wszystko to spowodowało, że czytelnicy rozkochali się w tej postaci. Świetna fabuła trzymająca w napięciu, ze specyficznym klimatem, często dość ciężkim i czarnym humorem. Często zaskakująca zwrotami akcji, a zarazem nienużąca. Świetne połączenie postaci fikcyjnych i przeniesienie ich na Ziemię, jakby tam byli nieodłącznym jej elementem. Specyficzna kreska nie wszystkim się spodoba. Często poglądowa z małą ilością szczegółów, schematyczna i nierzadko ciężka w odbiorze, dlatego jego styl albo się kocha, albo nienawidzi. Wydanie zbiorcze pierwszego tomu jest wręcz piękne - twarda oprawa, świetnej jakości papier kredowy i rewelacyjny nadruk. Nie zabrakło kilkunastostronicowego szkicownika, który uatrakcyjnia wydanie. Dodatkowo każdy z dwóch tomów znajduje się na innym tle - pierwszy na czarnym, drugi na białym. Dość dobrze widać to przy zamkniętym komiksie, gdzie kończy i zaczyna się dany zeszyt. Każdy fan musi mieć to wydanie Hellboya, warte jest wydanych pieniędzy. Zaś pozostali również powinni zapoznać się z tą świetną historią. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hellboy: Nasienie Zniszczenia, Obudzić Diabła

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hellboy: Seed of Destruction,
Hellboy: Wake the Devil

:: SCENARIUSZ ::
John Byrne, Mike Mignola

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2017

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR