HELLBOY (TOM 9): DZIKI GON  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HELLBOY (TOM 9): DZIKI GON

Hellboy zostaje odnaleziony przez zgromadzenie, które kieruje go do walki z olbrzymami. Ma stanąć u boku uczestników gonu. Nie wie jednak, że nie do końca wszystko ustawione jest fair. Jest to pułapka, która ma za zadanie pozbyć się Hellboya raz na zawsze. Mimo, że uczestnicy gonu uważają, że zabili Hellboya, tak się jednak nie staje. Sami stają się celem bezwzględnych olbrzymów, z których ręki giną. Hellboy wychodzi bez szwanku, jednak nie może przejść wokół tego bez ingerencji. Zabija wszystkich olbrzymów, którzy stacjonowali nieopodal. Jednak jego kłopoty zaczną się dopiero, gdy spotka swoją dawną znajomą Alice…

Dziewiąty album „Hellboya” jest chyba najlepszym jaki do tej pory czytałem. Porządna historia, która powinna przekonać do siebie wszystkich. W końcu dowiadujemy skąd wziął się Hellboy, jego niektórzy wrogowie, a także po co został sprowadzony na Ziemię. Historia ta wciąga, wszystko czyta się jednym tchem, a nawet na samym końcu ma się niedosyt, że już koniec tego tomu. Muszę przyznać, że rysunki wykonane przez Duncana Fegredo są rewelacyjne. Jego postacie, jak i otoczenie posiada bardzo oczekiwane szczegóły, które wzbogacają wszystkie kadry. Świetny dobór kolorystyki, mrocznej, utrzymującej klimat i nadającej specyficzne atuty grozy.

Komiks zaopatrzony jest w miękką okładkę z szablonem, która posiada cała seria. Dobrej jakości papier kredowy, jednak posiada mały mankament, każdorazowe dotknięcie kartki wiąże się z pozostawieniem śladów odcisków palców. Zastosowano tutaj trochę słaby klej, który podczas wyższej temperatury nie daje rady. Dziewiąty tom „Hellboya” prezentuje się bardzo dobrze, pozostaje mi tylko polecić.

PS. Wydawnictwo Egmont postanowiło wznowić pierwsze części „Hellboya”. Na polskim rynku znajdziecie już „Nasienie Zniszczone”, który wyszedł wraz z „Dzikim Gonem”.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hellboy: Dziki Gon

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hellboy: The Wild Hunt

:: SCENARIUSZ ::
Mike Mignola

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse Comics

:: ROK WYDANIA ::
2012

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR