HELLBOY (TOM 1): NASIENIE ZNISZCZENIA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HELLBOY (TOM 1): NASIENIE ZNISZCZENIA

„Hellboy” to tytuł komiks, a zarazem „imię” głównego bohatera. Nie znamy dokładnie jego historii, wiemy tylko, że pochodzi z piekła i został „przywołany” przez Sadu-Hema, a teraz pracuje dla B.B.P.O. Zajmuje się badaniem zjawisk paranormalnych, mimo, że sam jest wybrykiem natury. Każde przyjęte przez niego zlecenie, wypełniane jest bez większych problemów, do czasu, gdy przyjeżdża wraz z Abe i Elizabeth Sherman zbadać dwór Cavendishów. Początkowo sprawa wydaje się bardzo prosta, jednak im bardziej brną w tajemnicę dworu zaczyna ich to przerastać. Całej trójce przyjdzie stanąć naprzeciw niewyobrażalnej dla nich siły, a Hellboy spotka się ze swoim starym „znajomym”. Walka do końca nie będzie wyrównana, jednak wygra lepszy.

Po jedenastu latach Egmont wychodzi naprzeciw oczekiwaniom czytelników i wznawia serię „Hellboy”, co na pewno spotka się z entuzjazmem zapaleńców i fanów. W pierwszym tomie dowiadujemy się skąd pochodzi Hellboy. Mimo, że wszystko przedstawione zostało ogólnikowo, to i tak dobrze, że już na samym początku mamy taką informację, ponieważ później snuje się za dużo domysłów – co, jak, skąd. Fabuła jest świetna, komiks czyta się z wielkim zainteresowaniem. Mimo zakończenia głównego wątku, chce się od razu przejść do kolejnego tomu. Nie spotkanie w tej historii nużących momentów.

Pierwszy tom „Hellboya” to standardowe wydanie Egmontu. Miękka okładka z ciekawym projektem graficzny, odpowiednim do zawartości. Dobrej jakości papier kredowy, oczywiście może denerwować palcowanie kartek, które jest nieodłączne podczas czytania. Nie wiem czy tylko mój egzemplarz jest taki, ale do sklejenia użyto słabego kleju. Rysunki nie powalają, jednak dobór kolorów podkreśla i uwydatnia całą historię. Łącząc wszystkie plusy i minusy oraz świetną fabułę, komiks jest wart uwagi każdego. Ja ze swojej strony mogę tylko polecić.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hellboy: Nasienie Zniszczenia

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hellboy: Seeds of Destruction

:: SCENARIUSZ ::
Mike Mignola

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse Comics

:: ROK WYDANIA ::
2012

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR