HELLBOY (TOM 2): OBUDZIĆ DIABŁA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HELLBOY (TOM 2): OBUDZIĆ DIABŁA

Z gabinetu figur woskowych zostaje skradziona trumna, która „należała” do Vladimira Giurescu. Niby nic dziwnego, ale kradzież ta zaniepokoiła agentów z B.B.P.O., ponieważ wartość przedmiotu była znikoma. Vladimira Giurescu został zgładzony wraz ze swoimi żonami przez Hitlera, który uznał go za zagrożenie dla Rzeszy. Możliwe jest, że ciało Giurescu może znajdować się w tej właśnie trumnie. Hellboy oraz dwa inne zespoły agentów muszą sprawdzić trzy możliwe miejsca, gdzie mogą znajdować się owe zwłoki. Agenci muszą się spieszyć, ponieważ światło księżyca w specjalnej sali może spowodować przywrócenie życia temu wampirowi, a skutki tego mogą być katastrofalne. Czy Hellboy po raz kolejny wygra?

„Hellboy: Obudzić Diabła” to drugim tom Hellboya, a zarazem wydanie II, które w październiku 2012 roku miało swoją premierę. Nie mogłem się już doczekać kiedy przeczytam „Obudzić Diabła”, jednak gdy to już zrobiłem, trochę się zawiodłem. W pewnym momencie zastanawiałem się, czy w rękach mam inny komiksy, czy „Hellboya”, ponieważ na pewien czas tracimy naszego bohatera, który pojawia się na chwilę. Taka sytuacja nie trwa długo, ale dopiero później zdajemy sobie sprawę, że autor w ten sposób próbował nam nakreślić, jak to wszystko się zaczęło i przez kogo. Nie można zarzucić „Obudzić Diabła”, że nie ma akcji, co chwilę coś się dzieje, jeśli nie Hellboy rozrabia to inni agenci. Czytelnik nie będzie się nudził podczas czytania, raczej będzie miał niedosyt po przeczytaniu komiksu.

Pod względem wydawniczym nic się nie zmieniło. Egmont serwuje nam miękką okładkę z odpowiednim projektem graficznym. Zastosowany papier kredowy jest wielkim plusem, a zarazem minusem. Kartki „lubią” się palcować przez co komiks może ostatecznie nieestetycznie wyglądać. Twarda, gruba kreska, świetny dobór kolorystyki. Podobnie jak w poprzednim tomie, nie uświadczymy kadrów z dużą ilością szczegółów. Świetna fabuła i dobre wydanie świadczą o tym, że każdy fan Hellboya i grozy powinien mieć ten komiks w swoich zbiorach.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hellboy: Obudzić Diabła

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hellboy: Wake The Devil

:: SCENARIUSZ ::
Mike Mignola

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse Comics

:: ROK WYDANIA ::
2012

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR