HELLBOY: OPOWIEŚCI NIESAMOWITE  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HELLBOY: OPOWIEŚCI NIESAMOWITE

Hellboy to kultowa postać, którą zna każdy fan komiksów. Każdorazowe przystąpienie do jego przygód przyprawia o ciarki i można się spodziewać ciekawych zwrotów akcji. "Hellboy: Opowieści Niesamowite" dopiero po sześciu latach ukazuje się w Polsce. 

"Hellboy: Opowieści Niesamowite" to dwadzieścia sześć krótkich opowiadań, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Hellboy na każdym kroku zostaje wystawiany na niebezpieczeństwo i na próby, z którymi nie zawsze może poradzić sobie bez zadrapania.

Zacznę najpierw od strony wizualnej i wydawniczej. Świetne posunięcie Wydawnictwa Egmont, które postanowiło zebrać wszystkie opowiadania z tej serii i wydać je w jednym zbiorze. Komiks to gruba księga, zawierająca lekko ponad dwieście stron. Czy projekt okładki może się podobać? Może, ale sądzę, że mogłaby wyglądać trochę lepiej, bo ta, nie przemawia do mnie za bardzo, jest prosta i mało klimatyczna. Nie zabrakło twardej oprawy, która dodaje wartości estetycznych. W środku również nie jest najgorzej. Będziecie mogli spotkać tutaj bardzo różne style kreski - od ołówka do typowego malarstwa. Odpowiedni dobór pasteli również jest bardzo ważnym czynnikiem, który nie zawsze został spełniony w tym zbiorze.

"Hellboy: Opowieści Niesamowite" na pewno Cię nie zanudzi na śmierć. W zbiorze znajdują się krótkie opowiadania, dzięki czemu przebrniesz przez nie bardzo szybko. Czasami zdarzy się i tak, że autor przedstawi Hellboya w śmiesznych i niespotykanych scenach - "praca urzędnicza". Czy polskie wydanie zasługuje na przestudiowanie? Tak. Nie znalazłem nic takiego, co by przekreśliło szanse komiksu na dobry odbiór wśród czytelników. Dodatkowym atutem jest również cena, która nie jest wygórowana (cena znajdująca się na okładce: 89zł). Pozostaje mi tylko polecić. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hellboy: Opowieści Niesamowite

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Weird Tales

:: SCENARIUSZ ::
Różni Autorzy

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse Comics,
2003-2004

:: ROK WYDANIA ::
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR