HENRI DÉSIRÉ LANDRU  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HENRI DÉSIRÉ LANDRU

Egmont po raz kolejny wydaje ciekawy komiks, a dokładniej historię seryjnego mordercy, która oparta jest na faktach. W rzeczywistości Landru nigdy się nie przyznał do popełnienia któregokolwiek z morderstw. Gdyby historia wydarzyła się w dzisiejszych czasach, prawdopodobnie nigdy by go nie skazano, ponieważ oskarżyciel nie posiadał praktycznie żadnych dowodów, które mogłyby go obciążyć. Christophe Chaboute jest autorem tej opowieści i muszę przyznać, że całkiem nieźle oddał klimat mrocznych działań i historii Landru.

Landru to spokojny, wyrachowany człowiek, który pragnie miłości drugiej osoby. Posiada mroczny sekret, ponieważ ma żonę i dzieci, a chce przebywać z innymi kobietami. Pewnego dnia spotyka spotyka jedną z nich, która wykazuje zainteresowanie względem niego. Wszystko idzie po jego myśli, do momentu, w którym przyjeżdżają do jego letniskowego domu, gdzie czeka na nich jej przyjaciel. Kobieta wraz z nieznajomym wykorzystują Landru do sprowadzania bogatych kobiet i ich okradaniu. Czy Landru wyjdzie z tego cało?

Christophe Chaboute bardzo dobrze oddał klimat swojej interpretacji wydarzeń z życia jednego z najsłynniejszych francuskich morderców. Grafika komiksu jest bardzo ciekawa, gruba kreska, widoczna jest tutaj praca europejskich rysowników. Dodatkowy klimat nadaje brak kolorów, dzięki czemu wszystko wydaje się bardziej mroczne. Rysunki narysowane są bardzo realistycznie, przykładowo można zobaczyć to na pierwszej planszy. W komiksie znajdują sie również momenty nudne, a mianowicie, podczas zdrobni występują powtarzające się plansze, które czasami mogą odtrącać od czytania.

Komiks czyta się bardzo szybko, ponieważ jest tutaj bardzo mało tekstu, czasami w ciągu minuty można przeczytać nawet kilka kartek. Mimo wcześniejszego ostrzeżenia, że znajdują sie tutaj momenty nudne, jednak nie będziecie nimi zbyt przejęci, dlatego że przelatuje się przez nie bardzo szybko. Prędzej mogą znudzić cukierkowe wtrącenia o miłości. Polecam ta pozycję, ponieważ jest ona bardzo dobra i na pewno sie na niej nie zawiedziecie.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Henri Désiré Landru

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Henri Désiré Landru

:: SCENARIUSZ ::
Christophe Chabouté

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Vents d'Ouest 2006

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR