HOKUS I POKUS  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HOKUS I POKUS

"Hokus i Pokus" to tytuł kolejnego komiksu paragrafowego, który przeznaczony jest dla trochę młodszych graczy, bo już od ósmego roku życia. Tym razem przenosimy się w bajkowy świat. Tytuł komiksu jest trochę mylący, ponieważ nie chodzi tutaj o czary, lecz o naszych głównych bohaterów, którzy właśnie tak się nazywają. Są oni uczniami dziwnej szkoły, gdzie uczęszczają dzieci, które uczą się "panować/współpracować" z bajkonami. Zwierzaki, stworki, coś na podobieństwo Pokemonów. Każdy z nich posiada swojego trenera. W grze będziemy mieć do wyboru trzy z nich: Żółwiskoczka (potrafiącego wysoko się odbijać, nawet z człowiekiem na skorupie), Żabiskrytka (potrafiącego przechować w paszczy różne przydatne rzeczy), a także Przebikurczaka (potrafiącego przebić swoim dziobem prawie wszystko). Podczas rozgrywki jest możliwość zdobycia jeszcze dwóch bajkonów - Wełnorzutki i Alarmusia. Po przeczytaniu zasad, wybraniu postaci oraz bajkona, możemy zaczynać. Oczywiście wybór postaci wiąże się z inną drogą do przejścia. A co tak na prawdę będziemy tutaj robili?

Do szkoły zgłaszają się rodzice Jasia i Małgosi. Dzieci zaginęły. Naszym zadaniem jest ich odnalezienie. Czeka na nas bajkowa kraina i ich pokręcony świat, który wydawało by się, że będzie trochę inny. Zaczynamy...

W grze będziemy mogli wykorzystać swojego bajkona, którego wybraliśmy. Wszystko fajnie, ale trzeba pamiętać, że każda z nim akcja kończy się jego zaśnięciem. Należy go nakarmić, aby móc ponownie skorzystać z jego usług. Nie możemy karmić go byle czym. Każdy bajkon ma przypisane jedzenie i tylko to zje. W grze możemy robić dobre uczynki, za które otrzymujemy gwiazdki. Ekwipunek, nagrody oraz to, czy nasz bajkon śpi, zapisujemy na karcie postaci, którą warto skserować, bo szkoda niszczyć tą z książeczki. Każdy gracz kieruje swoją postacią i podczas każdej rozgrywki, jej czas może się różnić.

Nie jest to gra wymagająca, w końcu jest od ósmego roku życia, więc dzieciaki muszą sobie z nią poradzić. Przeniesiona w bajkowa krainę na pewno spodoba się dzieciom. Chociaż dorośli również nie powinni nią pogardzić. W komiksie znajdą się również nimi gry, które są dość kreatywne i spodobają się dzieciom. Graficznie trafiono idealnie. Kadry wyciągnięte są żywcem z bajkowej krainy, cukierkowe, pełne magii. Można mieć obiekcje do kolorystyki, która jest stonowana, ale to wina zastosowanego papieru, inaczej się nie da. Wymiary książki są identyczne, jak pozostałych pozycji wydanych przez FoxGames, co świetnie będzie wyglądało na półce. Ciekawa historia, w którą warto zagrać.

   

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hokus i Pokus

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hocus & Pocus: L'épreuve des Fabulins

:: SCENARIUSZ ::
Jurdic Manuro

:: WYDAWCA POLSKI ::
Fox Games

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Makaka

:: ROK WYDANIA ::
PL 2018

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR