INCOGNEGRO  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


INCOGNEGRO

INCOGNEGRO - to według komiksu, termin utworzony z połączenia słów incognito i negro (ang. murzyn) oznaczający przedstawicie rasy czarnej, chcącego uchodzić za białego.

Właśnie o takiej osobie opowiada ten komiks. Głównym bohaterem jest Zane Pinchback, który pracuje w nowojorskiej gazecie "New Holland Herald". Jego ostatnia historia nie wyszła mu na dobre. Mógł zginąć przez swój kolor skóry, jednak udało mu się wyjść bez szwanku. Po zawitaniu w redakcji czeka na niego kolejna historia. Tym razem będzie to dla niego bardzo wstrząsający temat, ponieważ o brutalny mord zostaje oskarżony jego brat. Za wszelką cenę musi dowiedzieć się co tak na prawdę się wydarzyło...

"Incognegro" to ciekawa "powieść kryminalna w obrazkach". Napięcie towarzyszy nam już od samego początku, gdzie Zane zostaje rozpoznany i ledwo co wychodzi cało z pogoni za nim. Z każdą kartką uczucie napięcia pogłębia się. Dzięki ciekawej a dodatkowo nietuzinkowej fabule, komiks czyta się bardzo szybko i nie nudzi. Świetnym rozwiązaniem było wydanie go w czarno białych barwach, przez co wywiązuje się dodatkowy "mroczny" klimat. Projekt okładki w stu procentach pasuje do tematyki, a raczej profesji głównego bohatera, więc nie można mieć do niego większych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o projekt graficzny całego komiksu stworzonego przez Warrena Pleece, można mieć do niego pewien zarzut, a mianowicie, nie posiada on wielu szczegółów. Większość kadrów przedstawia jedynie sam przekrój historii, zaś mało jest szczegółowych, które zapierają dech w piersi. Jednak spoglądając na cały zarys noweli, ten system został trafiony, ponieważ nie trzeba tutaj jakiś wybitnych rysunków, które powalają na kolana. Tutaj liczy się historia, która jest niezła, dlatego też polecam ten komiks.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Incognegro

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Incognegro

:: SCENARIUSZ ::
Mat Johnson

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics/Vertigo 2008

:: ROK WYDANIA ::
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR