IRON MAN: PIĘĆ KOSZMARÓW  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


IRON MAN: PIĘĆ KOSZMARÓW

"Iron Man: Pięć Koszmarów" opowiada o Ezekielu Stane, który zaprzysięga zemstę na oprawcach swojego ojca, Obadiaha. Ezekiel dzięki nowoczesnym wynalazkom ma ogromną przewagę nad swoimi rywalami. Czy uda mu się zemścić na złoczyńcach tego świata? Przekonacie się czytając losy Iron Mana.

"Iron Man" to kultowy komiks, o którym na pewno każdy coś słyszał. Historia jest ciekawa, opowiada o zemście syna na oprawcach swojego ojca. Ezekiel posiada egzo szkielet, który charakteryzuje się ponadnaturalnymi zdolnościami. W komiksie pojawia się również spiderman, a także zbiry, które będą przeszkadzać głównemu bohaterowi. Efekt wizualny bardzo dobry. Wydawca zaopatrzył komiks w twardą okładkę i kredowy papier, które świadczą o jakości tego wydania.

"Iron Man: Pięć Koszmarów" oryginalnie składa z siedmiu pierwszych tomów "The Invincible Iron Man". Komiks liczy sobie aż 176 stron, jednak mimo tego czyta się go szybko i z zainteresowaniem. Znakomita kreska. Postacie, jak również samo tło, posiada wiele szczegółów, przez co komiks nabiera ciekawego kolorytu i odpowiedniego klimatu. Świetny dobór pasteli przez Franka d'Armata oraz Stephanie Peru. Niektóre kadry posiadają dziwne zamazane elementy, które nie wiadomo, czy są efektem zamierzonym, czy też nie. Zostaje mi tylko polecić.

 

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Iron Man: Pięć Koszmarów

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
The Invincible Iron Man, Vol. 1: The Five Nightmares

:: SCENARIUSZ ::
Matt Fraction

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics 2009

:: ROK WYDANIA ::
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR